fb pixel My jsme ten správnej tým: Technický výpadek na akci ČSSD potvrdil, že i mistr zvukař se někdy utne – G.cz
Vyhledávání

My jsme ten správnej tým: Technický výpadek na akci ČSSD potvrdil, že i mistr zvukař se někdy utne

Zdroj: profimedia.cz

Není nic horšího, než když zpěvákovi vypadne při vystoupení hudba a on se pak musí spolehnout jen na svůj hlas. Své by o tom mohla vyprávět i popová legenda Michal David, kterému se něco takového stalo v březnu 2010 v rámci víkendové sešlosti ČSSD v Teplicích. V těch se měla jeho vítězná hokejová hymna „My jsme ten správnej tým“ stát zlatým hřebem večera. I mistr zvukař se někdy utne.

Martin Miko
Martin Miko 24.3.2021, 13:48

Michal David zazpíval na akci ČSSD

Jak dát svým levicovým voličům najevo, že jste ta správná politická strana, které byste měl dát hlas? Zneužijte k tomu slávu oblíbeného zpěváka a jeho hitu, jenž měl původně sloužit k bohulibějším účelům. V roce 2010 zkrátka ČSSD tehdy ještě pod vedením Jiřího Paroubka moc dobře věděla, jak jít svým voličům naproti. V rámci předvolebních mítinků pro voliče teklo pivo proudem, a pokud jste měl hlad, tak jste dostal i buřta.

Cílit na obyčejného člověka v dobách ekonomické krize rozhodně nebylo nic překvapivého, ale ČSSD se rozhodla vše posunout na nový level, když v půlce března 2010 uspořádala víkendovou sešlost sociálních demokratů v Teplicích. V podstatě se jednalo o několikahodinové předvolební promo, jež odvysílala dokonce i Česká televize. Zlatým hřebem večera bylo vystoupení zmiňovaného Michala Davida, jenž z rukávu vytáhl svou píseň s ironickým názvem „My jsme ten správnej tým“, kterou složil v roce 1998 pro naše zlaté hokejisty z olympijského Nagana.

„Dovolte, abych na pódium pozval člověka, který dlouhodobě podporuje a sympatizuje se sociální demokracií, člověka, jehož hudba stále baví desetitisíce, možná statisíce občanů České republiky,“ oznámil obecenstvu tehdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek. Mezitím se už na pódiu seřadily všechny přední tváře sociální demokracie. Výjimkou nebyl ani Vítězslav Jandák, Jiří Šlégr, Zdeněk Škromach či Jiří Paroubek se svou tehdejší manželkou Petrou. Když Michal David následně vystoupal na pódium a přivítal se se všemi návštěvníky akce, začal zpívat hokejovou hymnu.

Jakmile začal Michal David zpívat, netrvalo to ani dvě vteřiny a hudba náhle vypadla. Pravděpodobně došlo k technické chybě, takže si oblíbený zpěvák musel vystačit jen se svým hlasem. Celou píseň musel zazpívat bez hudebního podkladu a playbacku, což všechny přítomné politiky na pódiu ještě více znervózňovalo. I když měli všichni v rukách text písně, tak ze sebe většina z nich nevymáčkla ani větu.

V podstatě je skvělé, že se takový záznam podařilo zachovat, protože v něm svým způsobem naleznete i mnoho ze současné ČSSD. Ta je sice jiná než v roce 2010, ale podstata zůstává stejná.

Podobné články

Doporučujeme

Další články