Muž bez tváře a další hrůzné deformace lidských těl – G.cz
Vyhledávání

Muž bez tváře a další hrůzné deformace lidských těl

Buďte rádi, že jste zdraví.

Nikola Nádvorníková
Nikola Nádvorníková 14.10.2015, 16:50

Dokážete si představit, že chodíte po ulici a lidé se vás bojí a vyhýbají se vám? Že se sami na sebe ani nemůžete podívat do zrcadla? Tihle lidé to zažili a zvládli – a zaslouží si tak náš respekt.

1. Muž bez tváře

José Mestre trpí nemocí zvanou hemangiom – což je nezhoubný nádor krevních cév tvořící se obvykle na povrche kůže nebo pod ní.

2. Gigantická ruka

Ruka Číňana Lui Hua vyrostla do neuvěřitelných rozměrů, jeho palec měřil téměř 26 cm a ukazováček 30,5 cm. Musel tak podstoupit několik těžkých operací, při nichž mu lékaři odřezávali kusy masa a kostí, aby ruku vůbec unesl.

3. Stromový muž

Místo rukou větve a místo nohou kořeny, tak vypadal donedávna Indonésan Dede. Na kůži se mu tvořil zvláštní druh bradavic, jež připomínaly kůru stromů. Podstoupil několik operací a dnes už se nemusí živit jako atrakce v cirkuse.

4. Vlčí muž

Jesus Aceves bojuje s vážným onemocněním zvaným hypertrichóza – nadprůměrný růst vlasů po celém těle. Sám svou nemoc bere jako dar od boha.

5. Rohy

Stařence z Číny, Zhang Ruifang, vyrostl na čele během jednoho roku šesticentimetrový roh a začíná rašit další. Kožní rohy jsou tvořeny keratinem, tedy stejným proteinem, jaký je ve vlasech, nehtech, chlupech a u zvířat v peří a vlně.

Podívejte se taky na ženy, které se i přes svůj handicap staly modelkami.

Podobné články

Doporučujeme

Další články