Moto Junior: Jak to vidí mámy – G.cz
Vyhledávání

Moto Junior: Jak to vidí mámy

Doposud jsme v našem seriálu o malých motorkářích řešili převážně táty, kteří se starají o chod závodní stáje a samotných strojů. Víkendy na okruzích ovšem tráví i mámy, Moto Junior je totiž rodinný podnik od A do Z.

Václav Rybář
Václav Rybář 7.9.2017, 09:11

Aniž bychom chtěli nějak rozdělovat mužské a ženské role, můžeme prohlásit, že mámy se o chod stáje starají stejně jako tátové. Zatímco tatínci se snaží dbát o technickou stránku věci, maminky zajišťují veškerou logistiku. Musíte si totiž uvědomit, že v místě konání tráví závodníci tři a půl dne. A je to kempování se vším všudy.

O zázemí jednotlivých stájí připravujeme jeden z dalších dílů, ale už tentokrát můžeme prozradit, že řada menších okruhů, na nichž se závodí, stojí doslova na zelené louce za městem. České okruhy v Písku, Mostě a Vysokém Mýtě jsou ještě celkem blízko veškerého zázemí, ale maďarský Kukucs nebo slovenská Dlhá, to jsou malé vísky, které budete na mapě hledat poměrně dlouho. A proto je potřeba si doslova ustlat tam, kde si lišky dávají dobrou noc.

V několika rozhovorech jsme proto vyzpovídali maminky, abychom zjistili, jak se tyhle polní podmínky snaží rodině zpříjemnit, co všechno musí během závodního víkendu obstarat, ale samozřejmě jsme se zeptali i na to nejdůležitější – jak zvládají to vypětí, ať už jde o fandění, nebo přirozenou starost o potomka, který brousí v zatáčkách krajnici kolenem v poměrně solidních rychlostech.

Odpovědi najdete v dnešní epizodě, ale jakkoliv si možná dovedete reakce závodních maminek představit, rozhodně dokoukejte náš sestřih až do konce. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jsou mámy neuvěřitelně statečné a fandí ještě úporněji než tatínkové. A taky jsou vůbec první v boxové uličce, aby malé motorkáře mohly obejmout a pochválit. A to i, nebo právě ve chvílích, kdy se třeba úplně nedaří. Moto Junior je pořád převážně klukovský sport, ale bez maminek v zákulisí by se evidentně neobešel.

Předchozí díly najdete ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články