Moto Junior: Fyzická příprava – G.cz
Vyhledávání

Moto Junior: Fyzická příprava

Ve třetím díle našeho seriálu o malých motorkářích se zaměříme na oblíbené sporty a sportovní idoly mladých závodníků. Ke komu vzhlížejí a jak se potí v přípravě.

Václav Rybář
Václav Rybář 31.8.2017, 06:59

Pokud už jste některé z našich videí viděli, pravděpodobně si uvědomujete, že jezdit na minimotorce nebo zmenšeném superbiku o objemu sto kubíků na závodní trati není žádná legrace. Vyžaduje to nejen dobrou fyzičku, ale také výjimečnou koordinaci. Není divu, že mezi jednotlivými závody se děti projíždějí po areálu na kolech, skateboardech a koloběžkách, ale to jsou opravdu jen přibližovadla – jejich sportovní příprava je totiž mnohem pestřejší.

Jak nám prozradili tátové, kteří v drtivé většině tvoří vedoucí týmů a stájí, závodníci se věnují hned několika dalším sportům, v nichž rozvíjejí své pohybové schopnosti. Někdo hraje týmové sporty, aby trénoval pestře a všestranně, jiní třeba hrají tenis, věnují se lezení na stěně nebo v zimě lyžují ostošest, aby nenechali zahálet svaly, které zapojují při klopení motorky ze zatáčky do zatáčky. Jiní spoléhají v zimních měsících na posilovnu nebo ježdění v krytých halách.

Na oblíbené sporty jsme se ptali i samotných dětí, takže se můžete přesvědčit o tom, jestli se jejich oblíbené aktivity kryjí s těmi, co jim určili rodiče. Na závodech v maďarském Kakucsi bylo ale vidět, že příprava probíhá neustále. Např. závodníci Smrz Academy se společně protahují před každým závodem, protože právě pečlivé protažení nejen před závodem, ale vlastně před každým sportem, je zárukou toho, že se nezraníte. A malí motorkáři musejí protahovat i svaly, které většina z nás nepoužije, co je rok dlouhý.

Děti nám v odpovědích prozradily i jména sportovců, ke kterým vzhlížejí. I když sportovců... jedno jméno se opakovalo až nebezpečně často. Dokážete si tipnout? Napovíme, že jedna česká ministryně nemůže kvůli tomuto idolu usnout. Malí motorkáři to mají stejně. Schválně se podívejte na video, zda jste uhodli. Za týden si budeme povídat o maminkách. I ty jsou totiž nedílnou součástí rodinných týmů, a zatím jsme mluvili hlavně o tatíncích a synech. Kde by však byla taková stáj bez mateřské podpory? Na tuhle i další otázky odpovíme už příště.

A předchozí díly si můžete snadno vyhledat přes tag moto junior.

Podobné články

Doporučujeme

Další články