fb pixel Mojžíš z Wishe: Vůdce sekty Roch Thériault zmasakroval jednu ze svých stoupenkyň během „chirurgické operace“ – G.cz
Vyhledávání

Mojžíš z Wishe: Vůdce sekty Roch Thériault zmasakroval jednu ze svých stoupenkyň během „chirurgické operace“

Zdroj: AI Generated picture, DALL·E, https://openai.com/dall-e-2

Roch Thériault byl vůdcem nejbizarnějšího a nejnásilnějšího kultu v historii Kanady. I on byl jedním z psychopatických kultistů a vůdců zmanipulovaných sekt, což dokázal mimo jiné 28. září roku 1988, když zvrhlým způsobem zavraždil jednu ze svých stoupenkyň Solange Boislard.

Jan Fiedler
Jan Fiedler 30.9.2023, 09:15

Ant Hill Kids

Pokud jste o muži jménem Roch Thériault neslyšeli, možná máte štěstí. Jde totiž o kanadského vůdce sekty, odsouzeného vraha a samozvaného proroka vystupujícího pod jménem Mojžíš.

Roku 1977 založil sektu s názvem Ant Hill Kids, přičemž se jednalo o sektu soudného dne, jejichž víra vycházela z přesvědčení Církve adventistů sedmého dne. Na zvrhlém a labilním kultistovi bylo špatně doslova všechno – vydržoval si několik manželek a konkubín, všechny členky své sekty aktivně oplodňoval, což byl v jeho očích náboženský požadavek, a zplodil s nimi 26 dětí.

Roch Thériault

Thériaultovi stoupenci, skládající se minimálně z 12 dospělých a 22 dětí, žili v komuně pod Thériaultovou totalitní vládou a byli vystavováni těžkému fyzickému a sexuálnímu zneužívání. Začátek konce nastal v den, kdy Roch Thériault smrtelně zranil Solange Boislard v kanadském Ontariu.

Thériault, vůdce nejbizarnějšího a nejnásilnějšího kultu v kanadské historii, posedlý anatomií a medicínou, provedl na Solange Boislard surovou chirurgickou operaci, během které své stoupenkyni rozřízl břicho a holýma rukama vytrhl kus střeva. Poté nařídil jinému stoupenci, aby ránu zašil jehlou a nití. Když druhý den v nesnesitelných bolestech žena zemřela, odřízl jí Thériault temeno hlavy a poté ji sexuálně zneužil. Než ženu pohřbil, vyňal jí žebro, které pak nosil na krku.

Konec

Psychopatický Thériault byl zatčen a obviněn z vraždy v následujícím roce poté, co jiný člen sekty, kterému Thériault usekl ruku sekáčkem na maso, sdělil nemocničním orgánům, co se stalo. Při soudním procesu v roce 1993 vyšly najevo ještě hrůznější příběhy. Vůdce sekty pálil ženy svářečským hořákem a uřezával jim prsty štípačkou na dráty. Alkoholik a blouznivec Thériault si zřejmě myslel, že z nich tímto způsobem vyhání ďábla.

Thériault také požadoval od všech členek sex ve snaze zvýšit počet členů sekty prostřednictvím dětí. Poté, co nový člen sekty, uprchlík z psychiatrické léčebny, zbil v komplexu jedno z dětí, provedl Thériault na dítěti „operaci“. Když pak dítě zemřelo, Thériault muže za trest vykastroval.

Poté, co se úřady dozvěděly o aktivitách v komuně, odebraly sektě všechny děti. Soudní proces v roce 1993 náhle skončil, když Thériault přiznal vinu. Byl odsouzen na doživotí a ve vězení zůstal až do své smrti v únoru 2011, kdy jej zavraždil jeden ze spoluvězňů.

Zdroj: History, Wikipedia

Podobné články

Doporučujeme

Další články