Mistr Gumová tvář slaví narozeniny: podívejte se na kompilaci nejlepších scén geniálního komika Jima Carreyho

Jim Carrey slaví 56. narozeniny! Populární komik je zase o rok starší, a i když už jeho gumový obličej brázdí kupa vrásek, ze svého smyslu pro humor neztrácí nic. Patří k vašim oblíbencům? Pak se mrkněte na 5 jeho nejlepších scének.

Muž tisíce tváří

Vánoce nenávidějící Grinch, záludný Hádankář, Bruce obdařený božskou mocí, vypočítavý hrabě Olaf nebo třeba blbeček Lloyd s ofinkou podle kastrolu. To všechno jsou nezapomenutelné postavy, které ztvárnil komik Jim Carrey. Jeho gumová tvář dokáže vyloudit jakýkoliv výraz a jeho fóry prostě nikdy neselžou.

Nejen legrací je ale člověk živ. Carrey v několika filmech dokázal, že dokáže zahrát i vážnou linku, například v thrilleru Číslo 23 či ve Formanově legendárním Muži na Měsíci. V soukromí se Jim nebojí nejrůznějších performancí, naposledy zaujal rozhovorem z módní přehlídky, ve kterém na otázku, proč tam je, odpověděl, že prostě hledal tu nejzbytečnější akci, které by se mohl účastnit. Nezapomínejme také na kauzu s falešným Jimem, který se v Kazmově režii objevil na předávání Českých lvů v roce 2015.

Nedávno ho zasáhla velká osobní tragédie. Jeho expřítelkyně Cathriona White spáchala sebevraždu, předávkovala se léky. I když už spolu nějakou dobu nebyli, herce se její smrt velmi dotkla, a dokonce nesl její rakev.

Navzdory všemu bude ale Jim vždy spojen hlavně s označením "jeden z nejzábavnějších lidí v showbyznysu", proto jsme vyrobili kompilaci pěti jeho nejlepších scének. Podívejte se na ně na videu níže a do komentářů nám napište váš nejoblíbenější Jimův výkon.

A tady se podívejte na nejlepší scénky Leslieho Nielsena.


Komentáře