Ministryně Marksová lže a dopouští se protiprávního jednání? – G.cz
Vyhledávání

Ministryně Marksová lže a dopouští se protiprávního jednání?

Boj s norským Barnevernem je velmi komplikovaný. Vyžaduje hodně trpělivosti a sebezapření. O co horší musí být pocit rodičů, když jim jediní lidé v České republice, kteří jsou kompetentní jim pomoci, házejí klacky pod nohy?

Jordanka Jirásková
Jordanka Jirásková 19.1.2016, 13:50

Ještě než se k případu nově odebraného českého miminka v Norsku pustí tým reportérů ČT, dostanou se citlivé lékařské informace i k té nejposlednější pavlačové drbně. Jak je to tohle možné?

Evidentně musel informace vypustit někdo z Úřadu pro mezinárodně právní ochranu dětí (UMPOD) nebo z Ministerstva práce a sociálních věcí, tedy paní Michaela Marksová, nebo Zdeněk Kapitán. Se stejnými informacemi potom přišel nedělní pořad na ČT – 168, který dal prostor zejména těmto dvěma lhářům.

Ministryně Marksová a Zdeněk Kapitán totiž shodně v rozhovoru tvrdili, že maminka jejich pomoc odmítla. A stejné lži se od paní Marksové objevily v mnoha médiích i včera.

Není pravda, že rodina pomoc odmítla (dá-li se vůbec od Marksové a Kapitána něco brát jako pomoc, jelikož Michalákové ‚pomáhají‘ už několik let...).

Pravda je taková, že matka nic neodmítla, jen nabídka přišla dost pozdě. 12.11. přišli pracovníci Barnevernu k rodičům, nečekaně odebrali miminko, a krátce poté se rodiče obrátili na pana Kapitána z UMPOD. Zhruba kolem 20.11. krajská komise v Norsku potvrdila odebrání a teprve 30.11. přišla odpověď z UMPOD, navíc s údajně velmi nesrozumitelnou nabídkou.

Je to tedy další pokračování lží a výmluv?

Citlivé lékařské informace, které s několika hodinovým předstihem oběhly facebookové profily kamarádů ministryně Marksové, následně zazněly i v pořadu České televize – 168. Je tedy více než jasné, že informace dostává ČT od Marksové. Když pominu, že by se paní Marksové jistě nelíbilo zveřejnit informace o její děloze a vaječnících, i když by nás jistě moc zajímalo kolik jich má, kde je má a podobně, jedná se o takzvané lékařské tajemství. A každý, kdo takové tajemství poruší, by za to měl nést trestní odpovědnost.

Proč to paní Marksová dělá?

Otevřeně se nebojí přiznat svou averzi k Evě Michalákové a dalším rodičům, kterým Barnevernet odebral děti. V případě ukončení „dobrých česko-norských vztahů“ by totiž mohl být ohrožen přísun peněz z Norských fondů, které Marksová hojně využívá.

Kde vzala ČT kontakt na matku?

A ještě je tu jedna otázka. Jak se dostala Česká televize k telefonnímu číslu na matku? Osobně vím, že získat na ni kontakt bylo velmi obtížné a ještě před několika dny maminka striktně vyžadovala, aby její kontakt nebyl šířen nikam dál. Exkluzivní rozhovor poskytla pouze Lidovkám.

Pak ale přišel rozhovor pro pořad 168, zazvonil telefon a maminka se snažila na vše slušně a popravdě odpovědět. Redaktoři ČT rozhovor sestříhali tak, aby z rodičů udělali téměř vrahy. Z kontextu opět vytrhli slova o ukončení léčby.

Na pořad 168 hodin se můžete podívat TADY.

Co myslíte, kdyby věděla, že volá ČT, zvedla by telefon? Kdyby věděla, že z ní chtějí udělat vraha svého dítěte, zvedla by telefon?

Ani si nechci představit, co teď zažívá. Představte si, že se snažíte všemi silami udržet při životě svoje jediné dítě a jste připraveni darovat mu vše, včetně svých orgánů. A pak k vám vtrhne někdo, kdo vám nečekaně dítě sebere. Jedinou nadějí pro vás v tu chvíli je české občanství, poprosíte tedy o pomoc české úřady, a ty nejenže vám nepomohou, ale ještě vše obrátí proti vám.

Anketa

Co je tedy horší? Norský Barnevernet, nebo Marksová s Kapitánem a Česká televize?

Anketa se načítá...
Kategorie: 

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu