fb pixel Milovníci komiksu zbystřete! Již tuhle sobotu se odehraje ilustrátorská bitva Raw Art Wrestling! – G.cz
Vyhledávání

Milovníci komiksu zbystřete! Již tuhle sobotu se odehraje ilustrátorská bitva Raw Art Wrestling!

Semifinálové kolo ilustrátorské soutěže Raw Art Wrestling se koná 14. ledna v prostorách agentury Ogilvy v pražských Holešovicích (v tom nepřehlédnutelném bílo-černo-červeném rohovém baráku, když zahnete z Orteňáku směrem k řece).

Radek Kovanda
Radek Kovanda 12.1.2017, 16:00

Během sobotního večera se přímo před vámi odehraje napínavá bitva ilustrátorů, dvaceti semifinalistů mezinárodní soutěže Raw Art Wrestling. Jejich úkol zní jasně – během 90 minut vytvořit kompletní dílo dle zadání odborné poroty.

Soutěžit se bude ve dvou kategoriích: analog, tedy malba štětcem na plátna, a digital za pomoci grafických tabletů. O absolutním vítězi pak rozhodně nemilosrdná porota.

Vy sem ale můžete přijít klidně už dopoledne, protože program 3. ročníku nabídne oproti těm loňským také celodenní blok přednášek autorů české i zahraniční ilustrátorské scény. A slibovaná ‚kreslířská řežba‘ pak vypukne přesně ve 20 hod. DRAW OR CRY!

V letošním roce jsme se rozhodli pro zcela nový systém soutěže. Od června do prosince roku 2016 proběhlo celkem 5 online kvalifikačních kol, kterých se účastnili i ilustrátoři z celé Evropy, a RAW se tak poprvé za dobu své existence stal mezinárodní soutěží. Celkem se přihlásilo přes 100 ilustrátorů s naprosto senzačními kresbami. Vybrat 20 postupujících semifinalistů bylo sakra těžké. Už teď se těšíme, co během živého battlu předvedou,“ říká Vladimír Strejček, ilustrátor a zakladatel vizuálního studia DRAWetc., které RAW již třetím rokem pořádá.

Z původně večerní akce se v letošním roce stane event na celý den. Kromě soutěže v analogové a digitální ilustrařině se mohou návštěvníci těšit na odpolední přednášky českých a zahraničních umělců. Mezi zahraniční hosty patří například odborník na mural Art, Lee Bofkin z Anglie či Jama Jurabaev, který je master v ilustraci pro herní a filmový průmysl. Z české scény pak vystoupí například brněnský komiksový autor a ilustrátor Tomáš Kučerovský či Jan Šrámek. Pro ty, kteří se nestydí za svou kreativitu, je od 12 hod. připraven bohatý doprovodný program – hodiny kreslení Drink & Draw modelů a modelek v unikátních cosplay kostýmech, soutěže, aukce vinyl toys a další ilustrátorské lahůdky.

Ve 20 hod. pak vypukne samotná semifinálová ilustrátorská řežba RAW. Odborná porota, složená z významných umělců (Vladimír Strejček, Jama, Jurabaev, Marek Linhart, Lee Bofkin, Michal Suchánek), vyhlásí téma, soutěžící mají následně 90 minut na jeho zpracování. V první kategorii analog si síly poměří ti, kteří umí zacházet s tradiční technikou a budou se ohánět fixy, štětci, tužkami nebo spreji. Kategorii digital budou reprezentovat borci, kteří tvoří pomocí vektorové grafiky, samozřejmě na tabletech a počítačích. O osmi soutěžících, kteří postoupí do napínavého živého finále, které se uskuteční v březnu 2017, rozhodne porota a přítomní diváci.

RAW je perfektním startovacím můstkem v oblasti ilustrace – možnost ukázat skicák zkušenějším kreslířům, vyslechnout si rady, seznámit se s novými lidmi a hlavně si zakreslit. Máme velkou radost z toho, že se kluci, kteří se účastnili RAWu před třemi lety, vyšvihli a nyní se živí ilustrací na profesionální úrovni. Vyrostli a RAW také. Proto se moc těším na přednášky, souboj ilustrace a na horečku sobotního rawího dne,“ uzavírá Hanina Větrovcová, organizátorka RAW.

Více informací na: www.r-a-w.cz

DRAWetc.
Vizuální studio DRAWetc. se specializuje na vizuální fullservis, tedy cgi vizualizace, ilustrace, storyboardy, fotopostprodukci, komiks, animaci, grafický design a nová média. Za 14 let působení se DRAWetc. stal lídrem české ilustrátorské scény a má za sebou více než 3000 realizací. Drawetc. založilo mimo jiné alternativní label UrbanLegend.cz. Zastupuje více jak 100 umělců. Již třetím rokem organizuje ilustrátorskou soutěž pro profesionální i amatérské ilustrátory RAW.

A TADY se podívejte na 15 velmi nekorektních komiksů o lásce.

Podobné články

Doporučujeme

Další články