Miloš Zeman nám bude lhát nejen na Hradě, ale i na známkách – G.cz
Vyhledávání

Miloš Zeman nám bude lhát nejen na Hradě, ale i na známkách

Nalepíte si na dopis sprosťáka a opilce, který nás táhne do náruče Moskvy?

Ivan Brezina
Ivan Brezina 17.3.2018, 10:00

V polovině dubna nás Česká pošta oblaží pěti miliony nových známek s Milošem Zemanem. Píšou o tom Lidové noviny, podle kterých budou známky zhotoveny ze stejné předlohy jako ty z minulého volebního období (rytina Miloše Ondráčka), ale v nových barvách. Jenže to je nesmysl, lakující realitu na růžovo. Zeman už dnes vypadá úplně jinak než na jaře 2013. Viditelně zestárnul, jak se mu do tváře vepsalo zlo, intrikánství, alkohol a další osobní nectnosti a charakterové vady. Známky vyrobené z pět let staré předlohy tedy budou lhát celému národu. Překvapuje vás to?

A co až Zeman umře, k čemuž už kvůli své šílené životosprávě nemá daleko? Zůstane na známkách aktuální portrét prezidenta, nebo se bude dělat nová emise podle posmrtné masky? Česká pošta dost riskuje, protože státní funus může být dřív, než v polovině dubna. Co pak? Známky s prezidentem by se pak zřejmě musely vyhodit nebo aspoň opatřit přetiskem “in memoriam”. To by uvítali snad jen filatelisté, kterým by hradní smrt nadělila raritní sérii.

Už sama existence známky se Zemanem je podobně nechutná jako jeho fotografie visící ve školních třídách. Portrét prezidenta má ve škole tradici už od dob Masaryka. Teď tam ale visí vulgární primitiv a sprosťák, který se neštítí veřejně říkat slovo “kunda”. Zemanův portrét tak podvrací snahy pedagogů vychovat z dětí slušné lidi.

A známka? Představte si, že máte Zemana olíznout zezadu, a zvedne se vám žaludek. Ta maximálně nechutná asociace může rajcovat snad jedině Ovčáčka, Mynáře, Nejedlého, Bohdalovou, Vondráčkovou, Davida, Neckáře a další hradní vlezdoprdelky.

Kreativním jedincům známka se Zemanem poskytne možnost bizarní zábavy. Papírovému prezidentovi můžete flusnout do ksichtu, přikreslit mu rohy nebo ho nalepit hlavou dolů. Jistě se ale najde spousta zákazníků České pošty, kteří budou známky z morálních důvodů odmítat. Nedivíme se jim. Představte si, že chcete někomu něco závažného sdělit, jenže ze zadní strany vašeho dopisu civí mnohonásobný lhář. Prezidentův obličej kontaminuje i váš dopis, který se nutně stává nedůvěryhodným.

Známky se Zemanem lidé odmítali už dřív. V květnu 2016 proběhla médii historka filmového a televizního režiséra Ivana Bareše, která se udála na hlavní pražské poště v Jindřišské ulici. Stojí za zopakování:

Netušil jsem, jak zábavné může být večerní podání dopisu na poště v Jindřišské. Stojím ve frontě a přede mnou se ozve: "Prosím jednu známku za 16."
Muž za přepážkou omluvně sdělí: "Máme už jenom s Milošem."
Zákazník: "Nechci známku s Milošem."
Pošťák: "Nikdo nechce známku s Milošem. Proto je máme."
Zákazník: "Co třeba nějaké zvíře?" zkouší.
Pošťák: "Zvířata došla. Zbyl jenom Miloš."
Zákazník: "A co třeba historické památky?"
Pošťák: "Jenom Miloš."
Z vedlejšího okénka se ozve kolegyně pošťáka:
Kolegyně: "Možná mám ještě otakárky."
Zákazník: "Otakárci by byli skvělí."
Kolegyně: "Tak už i ti došli. Jenom Miloš."
Zákazník: "Miloš ne. Žena by se se mnou rozvedla."
Pošťák: " Nebo vám můžeme na dopis dát jenom razítko."
Zákazník: "Bez Miloše?"
Pošťák: "Bez Miloše."
Zákazník: "Tak razítkujte!"
Zákazník diskusí strávil 10 minut. Nikdo ve frontě neprotestoval. Všichni se usmívali. Hezký zážitek z pošty…

A tady si přečtěte deset věcí, které se stanou na státním pohřbu Miloše Zemana.

Podobné články

Doporučujeme

Další články