fb pixel Milan Ondrík jako Veterán, který chce vést normální život. Nový film Jana Hřebejka představí Čechům slovenského miláčka – G.cz
Vyhledávání

Milan Ondrík jako Veterán, který chce vést normální život. Nový film Jana Hřebejka představí Čechům slovenského miláčka

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Žít "normální" život není pro všechny stejně jednoduché. Vezměte si třeba vysloužilé vojáky; lidi, kteří jsou vycvičeni fungovat v situacích, která zná většina z nás jen z filmů a čelit násilí i smrti na každodenní bázi. Tohle téma rozebral Jan Hřebejk ve svém novém filmu Veterán, který premiérově uvádí Česká televize dnes ve 20 hodin.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 9.2.2020, 19:18

Život po životě (na frontě)

Jan Hřebejk patří k divácky nejoblíbenějším českým režisérům. Proto se dá očekávat, že až ČT 1 dnes ve 20 hodin v premiéře uvede jeho nejnovější, čistě televizní počin, o diváky před televizními obrazovkami nebude mít nouzi. Snímek Veterán je příběh muže, který se snaží fatálně změnit svůj život a vstoupit do společenské vrstvy, do které nepatří. Martin utekl z Česka do francouzské cizinecké legie a po letech se vrací s naditou kapsou domů, aby našel pohodový život, začal podnikat a byl blízko své rodině.

Armáda dala Martinovi veliký dar, schopnost přežít jakoukoli nebezpečnou situaci, ale nepřipravila jej na mnohem méně drsné podmínky jakými je svět složitých lidských emocí a vztahů. Martin se sice s rodinou shledá, rozjíždí svůj vysněný byznys a prožívá nový vášnivý vztah s dívkou, ale i přesto, že všechno myslí dobře, postupně míří k neúprosnému pádu. Jeho trajektorii může změnit jen poslední kulka v zásobníku nebo zázrak mezi nebem a zemí…

Ačkoliv průměrně znalý filmový fanoušek ví, že Jan Hřebejk je zárukou kvality pouze v případě, že spolupracuje se svým dlouholetým parťákem, scenáristou Petrem Jarchovským, Veterán má několik trumfů v rukávu. Zaprvé zpracovává víc než zajímavé téma. Za druhé - nepsal ho sice Jarchovský, za to si Hřebejk na pomoc zavolal Marka Epsteina, rovněž uznávaného českého scenáristu, který má na kontě například Anděla Páně 2, komedii Roming či dobový thriller Ve stínu.

Třetím silným tahákem je Milan Ondrík v hlavní roli. U nás nepříliš známý slovenský herec je u našich východních sousedů aktuálně asi největší hvězdou. Znáte to; ženy ho milují, muži chtějí být jako on! Pohledný a talentovaný Ondrík pochází z Nitry, kde také žije a už několikrát tam vyhrál anketu o nejpopulárnějšího herce. Přitom nechybělo málo a jeho part ve Veteránovi mohl dostat z Mostu! a Bez vědomí známý Martin Hofmann. Další zajímavosti o Hřebejkově filmu najdete v galerii zde:

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články