fb pixel Mezinárodní den žen: Nejnesmyslnější svátek, jaký si lze představit – G.cz
Vyhledávání

Mezinárodní den žen: Nejnesmyslnější svátek, jaký si lze představit

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Dnes není co slavit, protože být ženou není žádná zásluha. Za ženy to navíc rozhodl muž – jejich otec, který jim dal příslušný pohlavní chromozom.

Ivan Brezina
Ivan Brezina Aktualizováno 8.3.2019, 13:55

Když v listopadu 1989 padnul komunismus, zdálo se, že s ním zmizí i nejrůznější ideologické svátky. Na První máj (aka rudý Svátek práce), výročí VŘSR, Měsíc československo–sovětského přátelství a další podobné pitomosti si už dnes snad nikdo z nás nevzpomene. Bohužel ale přežil svátek, který komunisti dovedli k bizarní dokonalosti – MDŽ. Slaví ho i tahle šereda:

Po únoru 1948 přitom režim české ženy těžce dehonestoval. Nahnal je v montérkách do fabrik a jejich děti zavřel do jeslí. Asi právě proto se ale 8. března v závodech a továrnách organizovaly okázalé „oslavy ženství“ s chlebíčky a vínem.

Nesmyslný MDŽ bohužel přežil dodnes, ačkoli je to stejně mimózní svátek, jako třeba Mezinárodní den celníků (26. ledna), Mezinárodní den kuchařů (26. října) nebo Mezinárodní den civilní ochrany (1. března). Nějaká stávka newyorských švadlen, ke které prý došlo v roce 1908? V tom případě see má slavit něco jako „Mezinárodní den boje za rovná práva žen“. To by snad jistou logiku mělo, i když tahle válka je v Evropě už dávno vybojována. Rozumný muž dnes bere ženu za parťáka a nenapadne ho, že by to mělo být jinak. Ženy jsou v něčem horší a v něčem zase lepší než muži. Obě pohlaví jsou kompatibilní, doplňují se, a to je fajn.

Ale slavit ženství jako takové? Proboha, proč jako? Že je člověk žena není žádná zásluha, ale biologická danost. Přesněji řečeno je to jen zásluha muže – otce. Je to totiž on, kdo rozhodl o tom, co budete mít mezi nohama. K vajíčku vaší matky s chromozomem X přidal buď chromozom X nebo Y a tím předurčil, jestli budete muž, nebo žena. Být ženou je asi stejné jako mít blonďaté vlasy. Nedělá vás to lepší ani horší než jsou muži. Oslavovat biologickou danost je projevem hlouposti. Mezinárodní den žen (8. března) je stejný nesmysl jako Mezinárodní den mužů (19. listopadu). Žádného normálního chlapa by ten den nenapadlo opít se a šťastně volat: „Lidičky, dneska mám svátek!“

Svátek matek (druhá neděle v květnu), to už je jiné kafe. Mateřství je velká zásluha, naplnění a završení role jinak zbytečné ženy. Žena, která se nestane matkou, je na světě tak nějak navíc. Stejně jako muž, který se nestane otcem, dodávám.

TADY si přečtěte 10 důvodů, proč jsou muži lepší než ženy.

A v galerii si nezapomeňte prohlédnout ženy, jejichž krása se dnes neslaví...

Podobné články

Doporučujeme

Další články