fb pixel Mexičtí byznysmeni jdou s kůží na trh: Vyrábí ji z kaktusů, prý způsobí módní revoluci – G.cz
Vyhledávání

Mexičtí byznysmeni jdou s kůží na trh: Vyrábí ji z kaktusů, prý způsobí módní revoluci

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Veganská kůže z kaktusů je nápad od dvou mexických podnikatelů, kteří se rozhodli, že změní trh s koženými výrobky. Sice to trvalo pár let, ale nakonec se jim podařilo vytvořit kůži, která je srovnatelná s tou kravskou, a to ve všech ohledech. Vypadá to, že zatímco v USA se řeší, kdo pošle k zemi jakou sochu dávno mrtvého člověka, v sousedním Mexiku jdou vstříc budoucnosti.

Martin Miko
Martin Miko 8.7.2020, 11:26

Kaktus změní svět módy

Dva mladí mexičtí podnikatelé našli kreativní alternativu kůže, která je navíc ekologická, cenově srovnatelná a stejně kvalitní. Adrian López Velarde a Marte Cázarez svou pozornost obrátili na kaktusy, které na rozdíl od krav nezatěžují naši planetu obrovskou spotřebou vody. Při zpracovávání kravské kůže se navíc používá mnoho chemikálií, proto se tito dva Mexičané rozhodli přijít s rostlinou alternativou. Po několika letech výzkumu dokázali z kaktusů vytvořit jakýsi prášek, ze kterého lze vyrobit kvalitní kůži. Tu pojmenovali Desserto a podle enormnímu zájmu médií to vypadá na to, že o ní ještě uslyšíme.

„Desserto je vysoce udržitelná veganská kůže na bázi rostlinné výroby, která je vyrobena primárně z kaktusů. Vyznačuje se velkou měkkostí a zároveň nabízí široké možnosti ke zpracování podle nejpřísnějších standardů kvality. Navíc je šetrná k životnímu prostředí,“ popisuje produkt oficiální web společnosti.

Cílem dvou mexických vizionářů bylo vytvořit udržitelnou alternativu ke kůži bez zbytečných chemikálií. Oba muži tvrdí, že Desserto je biologicky rozložitelný produkt, který má šanci uspět ve světě módy, nábytku i v automobilovém průmyslu. Produkty vytváří na ekologickém ranči v mexickém státě Zacatecas, kde se ke svým kaktusům chovají velmi šetrně. Po ořezání je suší 3 dny na slunci a následně dochází k dalšímu zpracování.

„Podařilo se nám vyrobit vhodný materiál, který vyhovuje technickým i mechanickým vlastnostem, které jsou vyžadovány od zvířecí nebo syntetické kůže. Naše kůže je navíc prodyšná, vydrží až 10 let a navíc snižuje dopad na životní prostředí. Vývoj trval dva roky a oba jsme kvůli němu opustili naše zaměstnání,“ řekl jeden ze zakladatelů firmy Adrian Velarde časopisu Forbes.

Přínos firmy Desserto pro společnost možná změní oblast módního průmyslu od základu. Někteří dokonce tvrdí, že s příchodem kůže z kaktusu na trh přijde módní revoluce.

Podobné články

Doporučujeme

Další články