fb pixel Mexickou uměleckou modlu chtěla hrát Madonna: 8 zajímavostí o životopisném filmu Frida – G.cz
Vyhledávání

Mexickou uměleckou modlu chtěla hrát Madonna: 8 zajímavostí o životopisném filmu Frida

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Typické husté obočí a barevné obrazy plné syrovosti a tragédie. Taková byla mexická malířka Frida Kahlo, která se výstavy ve své rodné zemi dočkala až na sklonku života. Dnes ji Mexičani chápou skoro jako modlu, takže když v roce 2001 vznikal životopisný film o slavné umělkyni, měli k představitelce hlavní role hodně co říct...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 27.11.2019, 16:26

Madonna, nebo Kim?

Život mexické malířky Fridy Kahlo byl jako na horské dráze, ale rozhodně stojí za vyprávění. Důkazem toho je na Oscara nominovaný biografický film z roku 2002 režisérky Julie Taymor, jehož existenci si vybojovala jak sama tvůrkyně, tak představitelka hlavní role Salma Hayek. Ta se zhostila i producentského postu. Fridina osudová pouť byla plná skandálních milostných afér, ovlivnil ji také fatální vztah s manželem Diegem Riverou (hraje ho Alfred Molina).

Malířka se do dějin zapsala nejen jako skvělá umělkyně, ale i coby sexuální a politická revolucionářka s horkou jižní krví. Barevné mexické ulice, vášnivá hudba, krásné ženy, charismatičtí muži a bouřlivé události první poloviny 20. století tvořili nedílnou součást příběhu této pozoruhodné ženy. A to je znát i ve filmu.

Ačkoliv se dost možná jedná o životní roli Salmy Hayek, chybělo málo a part mohl připadnout úplně jiné herečce. Tvůrci původně obsadili Lauru San Giacomo, kterou si možná vybavíte jako mírně praštěnou spolubydlící Viviane (Julia Roberts) z Pretty Woman. Mexičané se ale tak moc ohrazovali proti tomu, aby jejich idol hrála ženská bez jejich kořenů, že bylo rozhodnuto o přeobsazení hlavní role. O tu se mimochodem ucházela také třeba Jennifer Lopez nebo popová královna Madonna.

Další zajímavosti o filmu najdete v galerii tady:

A tady další filmové zajímavosti: přečtěte si o tom, jak se Jim Carrey kvůli roli v Muži na Měsíci málem zbláznil.

Podobné články

Doporučujeme

Další články