fb pixel Mediální pohřeb hvězd: Kromě Forejta se předčasného funusu dočkal i Gott nebo Bohdalová – G.cz
Vyhledávání

Mediální pohřeb hvězd: Kromě Forejta se předčasného funusu dočkal i Gott nebo Bohdalová

Zdroj: profimedia

Po předčasném pohřbení bývalého ředitele odboru protokolu Kanceláře republiky Jindřicha Forejta se nakonec ukázalo, že má „jen“ mrtvici a leží v nemocnici. Opět jsme byli poučeni o tom, že to, co píší na twitteru bývalí ministři kultury, nemusí být vždycky pravda. Ostatně nebylo to v posledních letech poprvé, kdy se něco podobného stalo. Média občas vypustí do světa zprávu o smrti nějaké celebrity, ačkoliv ta je například na dovolené nebo sedí na Hradě. Kdo měl v minulosti možnost přečíst si vlastní nekrolog? Možná se budete divit.

Martin Miko
Martin Miko 3.3.2021, 13:28

Osobnosti, které novináři pohřbili

Když zemře někdo slavný, všeobecně se jedná o nejčtenější články v rámci celého dne. Ačkoliv je smrt velmi smutnou událostí, lidé na novinářské příspěvky s touto tematikou rádi klikají a zajímá je, kolik jim bylo a na co zemřeli. Média mají v podstatě moc naše celebrity předčasně pohřbívat. O tom se přesvědčil i bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt, jenž momentálně leží v nemocnici s mrtvicí. Jeho stav je prý vážný, nicméně je stále naživu a my mu přejeme brzké uzdravení, protože kdo jiný by v médiích mohl čas od času povyprávět o poměrech v britské královské rodině než právě on.

V roce 2019 se něčeho podobného dočkal například i zlatý slavík Karel Gott, o kterém se na internetu psalo, že zemřel. Nakonec se také ukázalo, že byl „pouze“ hospitalizován v nemocnici kvůli opětovnému zánětu dýchacích cest. Ostatně i sám Gott tehdy po několika hodinách tuto fámu vyvrátil nasdílením fotografie. Mistr nás bohužel opustil v říjnu 2019.

Co se týče starších mediálních pohřbů, tak své by mohla vyprávět i současná propagátorka kroužkování v reklamních letácích Jiřina Bohdalová. V roce 2011 se totiž psalo o tom, že se nachází v Rakousku, kde právě natáčí svůj nový film. Podle některých rakouských a britských serverů měla tehdy údajně spadnout ze skály. Nakonec se ukázalo, že „Bohdalka“ se v žádném Rakousku nenachází, a že žádný film nenatáčí. Nakonec vše dopadlo tak, že musela osobně odpovídat na dotazy českých novinářů, kteří se jí ptali, jestli žije. A žije dodnes!

Kdyby bývalý prezident Václav Havel žil, mohl by o tomto mediálním pohřbívání povídat pravděpodobně dlouhé hodiny. Za svůj život se mu to stalo hned několikrát. V roce 1998 mu lékaři zjistili rakovinu plic a museli mu postupně odoperovat nádor. Následně se prezident delší dobu zotavoval. V té době už byla ČTK připravena s nekrologem, který omylem někdo vydal. A když Havel skutečně zemřel, tak na jednom z českých zpravodajských serverů vyšla zpráva o jeho smrti s jiným datem, protože některý z redaktorů zapomněl datum poupravit. I takové chyby se stávají v redakcích s předpřipravenými zprávami.

I poměrně čerstvý sedmdesátník a pravděpodobně nejúspěšnější český herec Miroslav Donutil by mohl vyprávět své. V roce 2013 ho totiž nepohřbili novináři, nýbrž vtipálci z facebookové stránky RIP Miroslav Donutil, kteří informovali internetovou veřejnost o tom, že herec zemřel při autonehodě. Situaci řešil podobným způsobem jako Bohdalová. Novinářům osobně vysvětlil, že žije a doporučil jim, ať si na jeho zdraví dají panáka. Zároveň se však veřejně podivoval nad tím, že mu tolik lidí vyjádřilo soustrast.

Týká se to samozřejmě i světových hvězd. V minulosti jsme se například dočetli o smrti Kirka Douglase (ten už je od loňského února mrtev), ale i například o tom, že zemřela bývalá dětská hvězda Macaulay Culkin. Ten měl být v roce 2014 nalezen mrtvý ve svém bytě. Nakonec se ale ukázalo, že je na turné se svou kapelou The Pizza Underground, což vzkázal vtipnou fotografií na svém facebooku. Svou smrt přežila i Miley Cyrus, Taylor Swift nebo Will Ferrell. Ale nebojte se. Už jsou všichni opět zdraví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články