fb pixel McCartney strávil karanténu produktivně, na novém albu si všechno nahrál a odzpíval sám – G.cz
Vyhledávání

McCartney strávil karanténu produktivně, na novém albu si všechno nahrál a odzpíval sám

Zdroj: YouTube.com - Ringo Starr / YouTube.com - SBC Good Morning

Paul McCartney vydal album, na kterém si všechno nazpíval a odehrál sám a… No, řekněme, že pro fandy kvalitní muziky přišel letos Ježíšek o pár dní dříve. Přihoďte k tomu fakt, že Ringo Starr vydal vlastní song, a je jasné, že v hromadě rodin po celém světě bude konec roku ve znamení Beatles.

Jan Studnička
Jan Studnička 21.12.2020, 09:26

McCartney III

Mně se třeba podařil během karantény znovu nainstalovat Skyrim a tentokrát jsem v něm dohrál hlavní příběh. Samozřejmě, ne každý má dostatek vůle kreativity na to, aby strávil svůj čas v izolaci takhle produktivně. Třeba Paul McCartney jenom natočil nové album. Jako loser.

Nutno říct, že to album je ale vážně… vážně hrozně dobrý. Jmenuje se McCartney III, protože je to třetí Paulovo album, které si nahrál sám. A nemyslíme tím sólové album, kdepak, těch má celkem osmnáct. Myslíme třetí album, na kterém nahrál kompletně všechno sám. Všechno si nazpíval, hlavní zpěv i doprovodné vokály, a všechny nástroje obsluhoval sám. A i když už je to nějaký čas, co něco takového spáchal, McCartney jednička vyšla v polovině sedmdesátek a dvojka v roce 1980, třetí díl neztratil ani špetku toho hvězdného lesku.

Asi nejlepší na celém projektu je fakt, že každý tón je naprosto nezaměnitelně Paul McCartney a občas z hudby vykoukne i trocha těch starých dobrých Beatles. Songy jdou od balad přes zpěvné popovky až po pustý rocknroll a my si to jedeme celý víkend.

A vy můžete taky, najdete to na YouTube, Spotify, Apple Music, prostě všude, kde se dá najít kvalitní muzika.

Beatles jsou zpátky

Není to ale jenom Paul McCartney, kdo ke konci roku přišel s vlastním hudebním projektem. Z původní sestavy se ozval i Ringo Starr, který nějakou dobu pracoval na vlastním EPéčku, a teď z něj představuje první single. Ringo samozřejmě bubnuje, ale taky zpívá. A pozval si pár cool lidí, kteří dodávají songu šťávu.

Mezi nimi právě i bývalého kolegu McCartneyho.

Song se jmenuje Here’s To The Nights a je to… filmová verze vánočního hitu, řekněme. Víte jak když máte film o tom, že někdo skládá hudbu a pak složí velký hit a ten se pak hraje v tom filmu a není to úplná pecka, ale pořád je uvěřitelné, že to lidé milujou? Tak takhle to zní. A je to popravdě docela dojemné.

Prostě to vypadá, že 2020 končí pozitivněji než začal.

Podobné články

Doporučujeme

Další články