Matka dala svému transgender dítěti ten nejlepší dárek!

Na své období puberty každý z nás vzpomíná se smíšenými pocity. Corey Maison ale jednou bude na tuhle dobu vzpomínat jen v tom nejlepším.

Takovou matku, jakou je Erica Maison z Detroitu, by chtěl mít každý. Ne lecjaký rodič má totiž takové pochopení a cítí se svými dětmi jako právě ona. Před několika dny Erika se svou čtrnáctiletou transgender dcerou Corey dojala celý svět – zachytila totiž okamžik, kdy svému tehdy ještě synovi Corey(mu) sdělila, že ho/jí konečně čeká první dávka hormonální terapie. Corey po tom zjištění nedokázal(a) radostí udržet slzy.

Corey byl už odmala velice jemný a feminní – propadl dívčím šatům, miloval boty na podpatku a make-up. Zprvu Erika usuzovala, že je Corey možná jen homosexuální. Když ale ve škole začal Corey zažívat krutou šikanu, rozhodla se jeho matka, že ho – ji bude učit doma. A v době, když bylo Corey 11 let, spolu naraziliy na kanál transgender youtuberky Jazz Jennings. Obě procitly.

„Když ji Corey viděl(a), řekl(a): Mami, jsem jako ona - jsem holka!“

Od té doby se celá rodina snažila Corey pomoct, aby se mohla podrobit hormonální léčbě, dokud ještě nedospěje do puberty. Když se Corey učila doma a nenavštěvovala veřejnou školu, získala víc sebedůvěry a začala nosit dívčí oblečení i na veřejnosti. Zprvu slýchávala i v doprovodu své matky řadu negativních komentářů, lidé si ji fotili a zírali. I s tímhle se ale naučila žít a podobné reakce zametat pod koberec. Začala navštěvovat specializovanou terapii a před dvěma lety dostala implantát, který změnil její hormonální vývoj. Pak musela celá rodina čekat dva roky, než doktoři Corey dali první dávku hormonů estrogenu. Tu dojemnou chvíli Erika zaznamenala na video a rozhodla se, že ho umístí na Youtube.

„Myslím, že největším problémem v naší společnosti je to, že lidé nechápou, co ve skutečnosti znamená ‚transgender‘. Chtěla jsem, aby lidé viděli, jakou radost má transsexuální dítě, když se dozví, že bude moct konečně žít tak, jak se ve skutečnosti samo cítí. Otevře to oči každému – i těm, kteří jsou možná trochu jiní a hledají se. Žádné dítě by se už nemělo setkat s pohrdáním, zesměšňováním a násilím. Žádné dítě si nevybírá, že chce být transsexuální – ono se tak narodí.“

A TADY máte 9 překrásných žen, které se narodily jako muži.


Komentáře

Doporučeno pro vás