Masakr na sněhu! Biková akce Chinese Downhill 2017 už je tady. Přinášíme rozhovor s jejím pořadatelem Michalem Marošim. – G.cz
Vyhledávání

Masakr na sněhu! Biková akce Chinese Downhill 2017 už je tady. Přinášíme rozhovor s jejím pořadatelem Michalem Marošim.

Zaznamenejte si do kalendáře datum 25. února 2017. Tuto sobotu budete moci ve Špindlu již třetí sezonu spatřit vedle lyžařů a snowboardistů také desítky bikerů řítících se obrovskou rychlostí po sjezdovce, a to v rámci zimního downhillového závodu na horských kolech, který pořádá legendární český biker Michal Maroši

Radek Kovanda
Radek Kovanda 10.2.2017, 10:26

V sobotu 25. února se dvě stovky neohrožených bikerů spustí najednou po červené sjezdovce ve Svatém Petru. Ke startu závodu dojde po ukončení běžného provozu, kdy se sjezdovka otevře cyklistům. Chinese Downhill 2017 bude nezapomenutelným zážitkem nejen pro samotné jezdce, ale i pro diváky.

Letos se navíc Chinese Downhill odehraje rozšířené podobě se dvěma zastávkami. V Čechách jako již tradičně ve Špindlerově Mlýně, na Slovensku pak v Jasné na Chopku. Každá zastávka bude mít svého vítěze, ale jen jeden se stane králem Chinese Downhill Tour 2017. Titul celkového vítěze si odnese ten závodník, který pokoří obě zastávky s co nejlepším umístěním. Sečteno a podrženo: vyhraje ten, kdo nebrzdí!

Vše se dá pozorovat přímo na sjezdovce z lyží anebo dole u restaurace Sv. Petr, kde je vidět celý spodní hank a cílový prostor s depem a vyhlášením závodníků. V tomto prostoru bude možnost sledovat i sestřihy z minulých ročníků na velkoplošné obrazovce, poslouchat DJ's, speakra a ochutnat lahodný hot shot od Jäger hostesek,“ vysvětluje pořadatel akce Michal Maroši.

Proč jste se vůbec rozhodl pořádat akci Chinese Downhill 2017?

Ten nápad je již 15 let starý. Jel se hromadný sjezd na Medvědíně a pořádal to tehdá ve spolupráci s Red Bullem můj team Česká Krev – a jmenovalo se to Snowmanie. Mělo to velký úspěch, ale od té doby se hromadný sjezd na horských kolech nejel a lidé po tom byli lačný. Proto jsem se rozhodl ve spojení se skiareálem Špindlerův Mlýn tuhle myšlenku oprášit. Letos k tomu přibude ještě druhý závod v Jasné na Chopku.

Co přesně se při akci děje a co si ze závodu odnesou diváci?

Co se děje se nedá slovy popsat. Je to obrovskej kotel bikerů, který si nedají nic zadarmo. Dochází ke střetům, kontaktům a pádům. To vše se dá pozorovat přímo na sjezdovce z lyží a nebo dole u restaurace Sv. Petr, kde je vidět celej spodní hank a cílový prostor s depem a vyhlášením závodníků. Následovat bude rovněž stylová after party.

Můžou se lidé těšit i na známá jména, která se vydají na trať?

Samozřejmě. Pokud lidem říkají něco jména Tomáš Slavík či Richard Gasperotti, tak určitě.

Je takový závod nebezpečný, nebo se nebezpečí trochu eliminuje pravidly a zkušenostmi jezdců?

Zatím jsme neměli po dva ročníky vážnější zranění ani zlomeninu. Hodně záleží na počasí a podmínkách. Rozhodně se však jedná o extrémní sport a ten je vždy na hrane bezpečnosti.

Co vy sám aktuálně děláte na poli sportu?

Momentálně se připravuji na hromadnej snowboardovej závod Homerun 11.2 rovněž ve Špindlu. Pak dva závody Chinese DH. V sezóně to bude jistě enduroserie, pár sjezdových závodů a hlavně longboardový event Feel The Wheel!

Samotným závodem ale akce zdaleka nekončí. Večer po vyhlášení výsledků se v Restauraci Sv. Petr rozjede Jägermeister party, kde zahrají The Cork Brothers a Dj Fidla. Party odstartuje ve 20:00 a vstup na ní je zdarma.

Harmonogram:
11.00 -14.30 potvrzení registrace, startovní čísla, skipasy, čipy
15.00 výjezd šestisedačkovou lanovkou Sv. Petr - Pláně
15.45 postupné uzavírání červené sjezdovky pro závod a řazení na start
16.10 start kvalifikační jízdy (200 závodníků hromadný sjezd)
16.20 nejrychlejších 100 závodníků přesun na lanovku
17.00 start závodu (100 závodníků hromadný sjezd)
17.30 vyhlášení výsledků v cíli závodu a celková výsledková listina
20:00 Jägermeister party: The Cork Brothers, Dj Fidla (Restaurace Sv. Petr)
Vstup na party zdarma!

Veškeré potřebné aktuální infomace o akci najdete na redbull.cz/chinesedownhill.

Podobné články

Doporučujeme

Další články