fb pixel Marešova nehoda a cena pro Michala Davida: 4 Kazmovy kauzy, které dokazují, že je pro srandu ochoten udělat cokoliv. Bohužel – G.cz
Vyhledávání

Marešova nehoda a cena pro Michala Davida: 4 Kazmovy kauzy, které dokazují, že je pro srandu ochoten udělat cokoliv. Bohužel

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Šílenec z Kroměříže v neděli oslavil 34. narozeniny. Řeč je o moderátorovi Kamilu Bartoškovi, známějšího pod uměleckou přezdívkou Kazma Kazmitch. Ač si o jeho vystoupeních a projektech můžeme myslet své (a taky myslíme), je to prostě fenomén, jakých v Čechách mnoho nemáme. Vybrali jsme 4 největší kauzy, které muže jedné show proslavily.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 28.5.2019, 12:04

1. Ferrari Leoše Mareše

Začneme hned tím nejkontroverznějším počinem Kazmy, kterému se loni na internetu nedalo vyhnout. Moderátor Leoš Mareš se v práci vsadil, že několik týdnů nebude řídit nic jiného než bakelitový vůz Trabant a pokud ho někdo přistihne v něčem jiném, přijde o své Ferrari. O několik dní později ale Mareš po cestě do práce zastavil u dopravní nehody a kvůli záchraně života musel nastoupit do cizího vozu, se kterým následně kousek popojel. Ve skutečnosti se ale nejednalo o nehodu, nýbrž o promyšlený Kazmův kousek, který tak chtěl dle svého vysvětlení upozornit na lhostejnost řidičů, kteří by, na rozdíl od Mareše, u nehody nezastavili. Reakce byly celkem rozporuplné – pro někoho se stal Kazma bohem fabulace, jiní ho ale označili za nechutného manipulátora. Názor si udělejte sami.

2. Falešný Jim Carrey na Českých lvech 2014

Na začátku celého příběhu bylo nepozvání Kazmy na udílení Českých lvů. Skončilo to tak, že na podiu stál během předávání vedle Jana Svěráka Jim Carrey. A nebo ne? Většině lidí bylo hned nějaké divné, že herec nepromluvil ani slovo, vypadá o 20 let mladší a vlastně se sám sobě ani moc nepodobá. I když se organizátoři Českých lvů ještě několik dní po incidentu snažili tvrdit, že se skutečně jednalo o slavného amerického herce, velice brzo vyšlo najevo, že si z nich jen Kazma vystřelil, když na udílení cen poslal neznámého Srba. Ale zas abychom Kazmovi úplně nekřivdili – o svém dvojníkovi nakonec tweetnul i pravý Jim Carrey, který Kazmův vtípek celkem ocenil.

3. Karel z Prostřena

Televizní Prostřeno, nekorunovaný král pokleslých pořadů pro stárnoucí maminy, se na hlavní stránky největších zpravodajských webů obvykle nedostává, ale na jaře roku 2017 se o něm mluvilo všude. V březnových dílech totiž vystoupila postava podivného IT experta Karla, který žil se slepicí, měl Touretteův syndrom a po nocích spal v rakvi. I když diváci podezřívali z nastrčení excentrické postavičky samotnou TV Prima, byla tato fabulace nad síly producentů Prostřena, jelikož se nakonec ukázalo, že za vším stál opět Kazma, který najatému herci prostřednictvím sluchátka napovídal, co a jak má dělat. A důvod? Kromě ponížení bizarního konceptu kuchařských reality show si showman jako vždy našel i nějaký ten bohulibý důvod; chtěl poukázat na málo známé postižení, jímž "jeho Karel" trpěl.

4. Nejstreamovanější skladba roku pro Michala Davida

Kazma zřejmě nepatří mezi fanoušky předávání uměleckých cen a dva roky po falešném Carreym na Českých lvech si vystřelil i z Českého slavíka. Nebo vlastně asi ne, jelikož se nakonec ukázalo, že všechno bylo domluvené – Kazma totiž měl na požádání moderátora Ondřeje Sokola vyhlásit interpreta nejstreamovanější skladby roku, kterou měla získat skupina Mirai. Kazma ale pozval na pódium Michala Davida, jehož umělecká tvorba je kvalitativně vlastně srovnatelná s kapelou Mirai. Všechno nakonec zachránil právě Sokol, a to i přesto, že se vtípku skoro nikdo z publika nezasmál.

Tak všechno nejlepší, Kazmo, a čekáme s čím příjdeš příště! Jen prosím nikoho nepřejížděj autem. V tom by se už vyšší idea hledala fakt špatně.

A jestli máte rádi virální zábavu, tak vás určitě překvapí, že první video z YouTube by už dnes nikoho nepobavilo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články