Máme se dělit s imigranty? Video se žvýkačkami vám dá odpověď – G.cz
Vyhledávání

Máme se dělit s imigranty? Video se žvýkačkami vám dá odpověď

“V Evropě si žijeme jako prasata v žitě – proč část našeho obrovského bohatství nedopřát i chudákům ze zbytku světa?” můžete často slyšet. Jaká je realita?

Ivan Brezina
Ivan Brezina 12.6.2015, 15:44

Složitá vysvětlení a filozofické disputace bývají k ničemu, protože je jen málokdo pochopí. Lepší je ukázat problém tak srozumitelně, aby to na první pohled docvaklo i těm pomaleji myslícím.

Pokud jde o přistěhovalce, mistrně to umí analytik Roy Beck z americké organizace NumbersUSA, která se snaží zastavit příliv imigrantů do USA. Stačí mu k tomu kulaté barevné žvýkačky. Jedna kulička reprezentuje jeden milion legálních přistěhovalců, kteří do USA každoročně přicházejí už od roku 1990. Kolik kuliček (tedy milionů lidí) na to čeká ve zbytku světa? A co by z Ameriky zbylo, kdyby si je tam všechny pustila?

Evropa dnes řeší úplně stejný problém. Máme výkonnou ekonomiku a vysokou životní úroveň. Jsme bohatí. Znamená to ale povinnost, abychom se dělili s Afričany, kteří takové štěstí nemají? A zlepšilo by to jejich životní podmínky? Máme uprchlíky altruisticky přijímat, nebo je máme nemilosrdně vracet do zemí jejich původu?

Beckovo názorné vysvětlení s kulatými barevnými žvýkačkami se dá shrnout jednou větou: „Vlna přistěhovalců v rekordně krátkém čase vyžere, zdevastuje a zlikviduje Evropu, ale 99,95% chudým světa to nijak nepomůže.“

Anketa

Jak byste řešili problém s imigranty?

Anketa se načítá...
Kategorie: 

A TADY máte návod, jak vytrolit nedůsledné vegany.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu