fb pixel Lucia Šoralová promluvila o desce, kterou nazpívala se skupinou Nerez – G.cz
Vyhledávání

Lucia Šoralová promluvila o desce, kterou nazpívala se skupinou Nerez

Album ZLOM skupiny NEREZ & LUCIA je konečně hotové! Legendární kapela Nerez funguje na scéně už od poloviny osmdesátých let a proslavilo ji trio Vřešťál, Sázavský, Navarová. Frontmanka s nezaměnitelným hlasem v roce 2004 podlehla těžké nemoci a po letech ji nahradila Lucia Šoralová, která s Nerezem natočila desku. Co o spolupráci s legendární kapelou říká?

Martin Miko
Martin Miko 20.12.2018, 01:12

„Nebylo o čem diskutovat. Nerez jsem poslouchala už jako malá holka. Poznala jsem je na jednom z večírků, kam šla moje máma. Neměl mě kdo hlídat, tak mě vzala sebou. Zamilovala jsem se do nich na první pohled,“ uvedla Šoralová o vysněné spolupráci.

Lucia Šoralová se folkové muzice věnuje odmala. Už od sedmnácti let zpívala ve slovenském folklórním souboru Lúčnica a ke kapele Nerez měla vždycky blízko. Práce na projektu Nerez&Lucia je tedy do jisté míry vysněná.

„Album s názvem Zlom skupiny NEREZ & LUCIA je už opravdu hotové a vychází 8. 2. 2019 u společnosti Warner Music Czech Republic na CD a na LP.“

Lucia do začátku spolupráce věděla, že nahradit zesnulou Navarovou bude velmi těžké. Projev má jiný, ale ke své předchůdkyni přistupuje s pokorou a respektem. Zásadní je, že se nesnaží Navarovou kopírovat, to by ani nešlo.

„Dlouho jsme s kolegou Sázavským váhali, jestli použijeme právě pro tento projekt naši značku Nerez. Ale když Lucia Šoralová je natolik inspirativní zpěvačka i autorka. Zkrátka a dobře – máme pocit, že to je úplně stejné jako před mnoha roky, kdy své písně nosila Zuzana Navarová a já, kdy jsme se "hádali“ o texty i o muziku, kdy v jedné kapele byli dva autoři a ten třetí hlavním aranžérem. Je to velice podobné a v mnoha směrech mnohem dál. Album ZLOM je podle našeho názoru naprosto výjimečné. Nechceme se chlubit, ale je to tak," uvedl člen skupiny Nerez Zdeněk Vřešťál.

Podobné články

Doporučujeme

Další články