Lobotomio? Idiotomio? Volotomio? – G.cz
Vyhledávání

Lobotomio? Idiotomio? Volotomio?

Obvodní soud pro Prahu 7 ohrožuje demokracii v České republice. Géčko proto vyzývá čtenáře: pomozte vymyslet přiléhavé jméno pro rasistického politika, kterému zoufale chybí smysl pro humor!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 15.5.2014, 20:19

Týdeník Reflex naplnil rozsudek obvodního soudu pro Prahu 7 a zveřejnil následující výrok: „Omlouváme se panu Tomio Okamurovi, že jsme nerespektovali předběžné opatření soudu a dne 24. 4. 2014 jsme jej v článku s názvem 'Jiří X. Doležal: Okamura do Tokia!' označili jako Pitomio." O tragické úrovni Reflexu i Jiřího Doležala si myslíme své, a několikrát jsme to na Géčku jasně napsali. To ale neznamená, že se v tomhle bizarním sporu nestavíme na jejich stranu. Kdyby byl totiž Okamura prodavač z večerky, dřevorubec ze Šumavy nebo sedlák z Hané, měl by soud pravdu. Komolit v médiích jména běžných občanů je nepřípustné a hloupé. Jenže Pitomio dobrovolně vlezl do vrcholové politiky. Tím sám rozhodl, že se hranice ochrany jeho osobnosti posouvají. profimedia-0192495382 Chtěl by držet kormidla české politiky, ale přitom nechytí ani mičudu, jeliman šikmovoká! (MICHAL ŠULA / MAFRA /Profimedia.cz). Média jsou tu od toho, aby politiky hlídala, prověřovala a kritizovala. A pokud nějaký politik mediálním testem neprojde a chová jako cukroušský populista křížený s velitelem koncentráku, jsou tu média od toho, aby ho posílala na hanbu, nasazovala mu oslovskou čepici, kopala ho do holeně a všeobecně ho zesměšňovala. Což je přesně případ žlutého nafučence a Všeználka, který podle Necyklopedie prohlásil: „Řekněte mi, co chcete slyšet, a já vám to povím! Všechno vím, všechno znám, všude jsem byl dvakrát, jen na Marsu jednou!"  

Pitomia mu už nikdo neodpáře

Na Géčku jste se mohli dočíst fakta o tom, proč ten kýčovitě nevkusný a nebezpečně xenofobní Asiat nemá v civilizované České republice co dělat (více ZDE  a ZDE ). A proč o něm navzdory rozsudku píšeme jako o Pitomiovi? Protože soud zakázal "komolení" politikova jména jen vydavateli Reflexu. Nás se rozsudek netýká, takže my se můžeme Pitomiovi svobodně vysmívat, jak chceme. Předzívka přitom má racionální a pravdivý základ – Pitomio je skutečně Pitomio. Kdyby byl totiž jen trochu inteligentní a nad věcí, přezdívce by se zasmál a mávl by nad ní rukou. Tím by prokázal, že má smysl pro humor. Protože je ale Pitomio, soudil se. Soud vyhrál a teď se o tom všude píše. Což paradoxně způsobilo, že se o přezdívce dozvěděli i lidé, kteří Reflex nečtou a Doležala právem považují za vyhuleného trotla. Teď tu přezdívku začnou s gustem používat, aby to xenofobně přihlouplému Japončíkovi dali pořádně "sežrat". Hlas veřejnosti se v tomhle odedávna řídí zdravým selským rozumem. Pitomia už tedy Okamurovi nikdo nikdy neodpáře.  

Půlnoční království?

  Kdybychom si z politiků nemohli dělat srandu, nebyli bychom v České republice, ale v Půlnočním království, na Kubě nebo v Severní Koreji. V zájmu zachování svobody vyjadřování vás proto vyzýváme: vysmějte se Pitomiovi přímo do jeho protáhlého žlutého ksichtu! Vymýšlejte co nejvtipnější a nejkreativnější zkomoleniny Japončíkova jména a pište je do FCB diskuse pod článkem. Inspirovat se můžete třeba na Necyklopedii, kde se v heslu "Pitomio Okamura" píše: "Mladý Pitomio začínal 'po revoluci' raději až v Japonsku coby prodavač popcornu v kině, hajzldědek a popelář, což byl vpravdě vrchol jeho možností na trhu práce v normální zemi. Později sám pochopil nebo mu bylo napovězeno, že kapitalismus 90. let skýtá v České republice prostor pro lecjaká individua než plně obsazený a stabilní japonský trh. Po neúspěšné kariéře překladatele z eskymácké ketštiny do jazyka kmene Zulu pochopil, že je zbytečné se učit něco nového, čehož se přidržel dodnes. Pustil se tedy do podnikání v oblasti cestování, které v podstatě spočívá v provozování pobočky anglické cestovní agentury Miki Travel a na schopnosti šišlat japonsky a mňoukat česky. Nebyl by to Pitomio, aby mnohokrát nezdůraznil, že je majitelem společnosti, ve které mu nepatří ani to křeslo, na kterém sedí. Stejně známá je jeho mánie dávat na odiv svůj výběhový automobil Škoda Felicia, přičemž ani po intervenci České televize neumí doložit, že by na něj mohl vůbec kdy mít..."
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články