fb pixel Lidé Sovětského svazu: Velká galerie vás přesvědčí, že i v SSSR se měli fajn – G.cz
Vyhledávání

Lidé Sovětského svazu: Velká galerie vás přesvědčí, že i v SSSR se měli fajn

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Život v Sovětském svazu byl jakousi hrou o přežití. Není se čemu divit, když vás kdejaký diktátor mohl poslat z neznámých důvodů do gulagu, nebo jste prostě z nadužívání vodky umrzli cestou z hospody ve sněhu. Přesto to očividně nebylo až tak špatné, jak dokazuje geniální facebooková stránka Soviet Visuals.

Martin Miko
Martin Miko 14.8.2020, 14:10

Sovětský svaz znovu boduje

Sovětský svaz je pro nás velkou neznámou, protože většina z nás ty časy nezažila a mnohem větší procento z nás vlastně ani netuší, kde všude se SSSR rozléhal. Díky našemu jinému článku však víte, že za „železnou oponou“ vznikala poměrně kvalitní kultura v oblasti architektury, fotografie, designu, umění i grafiky. Od roku 1922 do roku 1991 toho v SSSR stihli opravdu hodně, což vzhledem k tomu, že se tato země rozkládala skoro na polovině světa, není tak ohromující.

Velmi zajímavý je kromě pohledu na sovětský design i náhled do světa obyčejných obyvatel Sovětského svazu. Co asi tito lidé dělali, když zrovna nepracovali? Na to vám možná odpoví následující retrogalerie fotografií z dob minulých.

Co říkáte na život v Sovětském svazu? Oproti životu v Československu se to pravděpodobně příliš nelišilo, tedy alespoň v civilizovaných městech. Nicméně podobných kuriozit naleznete na facebookové stránce Soviet Visuals ještě mnohem a mnohem víc.

Podobné články

Doporučujeme

Další články