fb pixel Liberální spasitel s tolerancí pro homosexuály aneb 11 věcí, které by možná Ježíš udělal v 21. století – G.cz
Vyhledávání

Liberální spasitel s tolerancí pro homosexuály aneb 11 věcí, které by možná Ježíš udělal v 21. století

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Pojďme chvíli myslet na něco jiného, než je inflace a válka. I když možná i v této souvislosti nás jedno zajímavé téma napadlo. Tím tématem je Ježíš. O tom, jaký byl ve skutečnosti Ježíš nás chce poučovat přes dva tisíce let stará kniha, která je napsaná pro mnohé nesrozumitelným jazykem. Není se čemu divit, že si lidé v této době dělají legraci z Bible a vzniku světa. A jak mohou vůbec ti dnešní věřící lidé vědět, že by se Bůh nebo Ježíš zrovna postavili negativně vůči homosexualitě a potratům? To jsou velmi zásadní otázky, které nás zajímají.

Rom Jeremy
Rom Jeremy Aktualizováno 11.3.2022, 10:16

V hlavní roli Ježíš

Co by udělal Ježíš? Tato otázka nás trápí už přes 2 tisíce let. Bohužel současní duchovní rozhodují a mluví k lidem za Spasitele, který je už dávno mrtvý, a navíc nevyrůstal v současné kapitalistické společnosti. Proto je logické, že kdyby byl Ježíš současným mileniálem, choval by se naprosto jinak. Možná by si ujížděl na lehkých drogách, hrál videohry, koukal na porno, popíjel v místní knajpě, místo přeměňování vody na víno by vlastnil palírnu nebo by byl prostě jen novodobý „hipík“, který všude chodí bez bot a je na úřadu práce.

Napadá nás tolik věcí, co by vlastně mohl Ježíš dělat. Lidská fantazie je naštěstí skvělá věc, která nás nutí dívat se na zaryté biblické výjevy zcela novým a naprosto odlišným pohledem na svět, který nás samozřejmě baví. V následující galerii vás přesvědčíme o tom, že kdyby se Ježíš narodil v současnosti, tak by s ním mohla být i docela legrace. Ikona Ježíše je samozřejmě skvělě využita nejen v marketingu, ale i popkultuře jako takové.

A jak by se podle vás choval Ježíš, kdyby žil v roce 2022? Nechtěl by o tom někdo natočit film, jako byl ten o Hitlerovi?

Podobné články

Doporučujeme

Další články