fb pixel LEGO začne prodávat auto z Rychle a zběsile, bude mít přes tisíc součástek – G.cz
Vyhledávání

LEGO začne prodávat auto z Rychle a zběsile, bude mít přes tisíc součástek

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Do edice složitějších skládaček LEGO Technic přibude Dodge Charge, kterým se Vin Diesel prohání v akční filmové sérii Rychle a zběsile. Nařáchlé muscle car bude mít ve své tisícovce všechny důležité části původního vozu, včetně nabušeného motoru a zásob “nitra”. Za devadesát liber si ho můžete objednat už na konec dubna.

Jan Studnička
Jan Studnička 31.3.2020, 10:55

Rychle a zběsile stavět

Není nad to si za dlouhých zimních (nebo jarních karanténních) večerů sednout v tureckém sedu na podlahu, pustit si podcast nebo nějakou příjemnou muziku a dát se do pokojné relaxující činnosti. Někdo má rád puzzle, někdo ale preferuje LEGO, které jde ostatně dospělým sběratelům svými drahými a komplikovanými modely čím dál tím víc na ruku. Zen z Dánska.

Můžete si pořídit takové klenoty jako je třeba Hvězda smrti o čtyřech tisících kusech, nebo pokud jste opravdový fanda Star Wars, tak loď Hana Sola Millenium Falcon, která se skládá ze sedmi a půl tisíc kousků. Ale pokud jste spíš na klasiku, má pro vás LEGO Technic hromadu aut. Od spousty závodních a výstavních kusů až ke konkrétním strojům jako je třeba Aston Martin Jamese Bonda nebo legendární Batmobil z prvního Burtonova Batmana z roku 1989.

A mezi tyhle legendární vozy teď přibyl černý Dodge Charger s osmiválcovým motorem, který se dere nad vyleštěnou kapotu auta. Přesně tak, je to oficiálně vůz, kterým jezdil Dom Toretto ztvárněný nejlepším hercem všech dob Vinem Dieselem. Oh yeah, baby, z lega se odteď staví… RYCHLE A ZBĚSILE!

Anatomická přesnost

Jeden tisíc a sedmasedmdesát kostek, to je finální počet součástek, které budete k sestavení Dodge potřebovat. To je na podobné modely takový nižší průměr. Ford Mustang od lega má přes čtrnáct set a Burtonův Batmobil dokonce tři tisíce, ale je pravda, že Domův vůz je spíš o jednoduché síle než nějakých miliardářských vychytávkách a přesně to odráží i jeho design.

V autě najdete všechno, co by tam mělo být. Kromě Vina Diesela. Pod odklápějící se kapotou se schovává osmiválcový motor a v zadním kufru zase naskladněné tlakové lahve plné nitra, pro ten legendární Fast and Furious odpich. Nechybí ani hasicí přístroj, protože když něco nehoří, není to Rychle a zběsile.

Auto můžete předobjednávat už teď za devadesát liber, což vás i s poštovným vyjde v přepočtu na nějaké tři tisíce. A pokud si ho předobjednáte, LEGO ho odešle sedmadvacátého dubna.

Podobné články

Doporučujeme

Další články