fb pixel Legendární herec Burt Reynolds zemřel ve věku 82 let: tady je galerie jeho zásadních rolí – G.cz
Vyhledávání

Legendární herec Burt Reynolds zemřel ve věku 82 let: tady je galerie jeho zásadních rolí

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Ve věku 82 let zemřel na následky srdeční příhody známý herec Burt Reynolds, který už před 8 lety podstoupil operaci srdce, informoval server BBC. Reynolds má na kontě několik desítek filmů a měl se účastnit i natáčení posledního filmu Quentina Tarantina, který vyjde v příštím roce.

Martin Miko
Martin Miko 7.9.2018, 09:40

Odchází legenda

Burt Reynolds se narodil v roce 1936 ve Waycrossu v Georgii a jeho předkové z matčiny strany pocházeli z Itálie a indiánského kmene. Jeho otec pracoval jako šerif ve městě Palm Beach. Původně chtěl být hráčem amerického fotbalu, jenže kvůli zraněním se tak nakonec nestalo. Nakonec si přičichl k herectví a ještě předtím než se stal plnoletým, se přestěhoval do New Yorku, kde si přivydělával jako vyhazovač v klubu a televizní kaskadér. K první herecké roli se dostal už v roce 1956, když si zahrál ve filmu Pan Roberts. Při natáčení filmů figuroval zároveň i jako kaskadér.

Následovala bohatá kariéra plná nominací na filmové ceny. Několikrát byl nominován na Oscara a Zlatý Globus. Za svou roli ve filmu Hříšné noci dokonce Globus získal. Jeho nezapomenutelný knír, který nosil od 80. let z něj udělal jednoho z nejzapamatovatelnějších herců, ačkoliv nehrál jen ve velkých filmech.

Český divák si může Reynoldse pamatovat z filmů jako Poslední svědek, Hráč, Občanka Ruth, Hříšné noci, Mistři hazardu nebo Trestná lavice. Na jeho velké role se podívejte do galerie:

A zde čtěte o posledním koncertu Jimiho Hendrixe.

Podobné články

Doporučujeme

Další články