Ledecká i Sáblíková uznaly svou chybu před Českým olympijským výborem a vrátily se zpět k plotně

Obrázek uživatele Martin Miko
07.5.2018, 10:05

Pár hodin potom, co naše nejlepší tuzemské sportovkyně Martina Sáblíková a Ester Ledecké zhlédly videorozhovor na DVTV s místopředsedou Českého olympijského výboru Zdeňkem Haníkem, který prohlásil, že ženy mají být hlavně matky a vrcholový sport jim nedoporučuje, usoudily, že má vlastně pravdu, a proto se rozhodly, že sportu nechají a odejdou do kuchyně, kde na ně již čeká špinavé nádobí.

Český olympijský výbor nás znovu naštval

„Jsem ráda, že to konečně někdo řekl za mě. Pana Haníka si velmi vážím a v podstatě mi v tom rozhovoru mluví z duše,“ prohlásila na sociálních sítích Ester Ledecká chvíli poté, co zkoukla rozhovor s místopředsedou Českého olympijského výboru. Dle něj jsou totiž ženy méně soutěživé a raději se věnují trénování než samotnému závodění a zápasení. Muži jsou pro tuto činnost vhodnější. Ženy by se měly primárně starat o „rodinný krb“ a rodit děti.

Žijeme v době, ve které jakmile chcete být v něčem dobří, tak tomu musíte věnovat veškerý svůj volný čas. Toto samozřejmě ženy snáší mnohem hůř než muži. „Mám větší obdiv k tomu, když se žena chová jako matka, to je pro mě víc než vrcholové sportovkyně,“ svěřil se Haník v rozhovoru pro DVTV.

Trojnásobná olympijská vítězka a držitelka několika světových rekordů Martina Sáblíková s Haníkem dle našich informací samozřejmě souhlasí, a jelikož chce získat jeho obdiv, začne se blízké době věnovat domácím povinnostem. „Přihlásila jsem se na kurz pletení a před spaním si listuji v kuchařkách. Je to mnohem příjemnější než řešit pořád dokola jen a jen bruslení a stereotypní závodění,“ dodává s vřelým úsměvem na rtech Sáblíková.

Český olympijský výbor nás umí vždy skvěle vytočit. Nedávná aférka s druhou částí naší státní hymny to samozřejmě dokazuje. Nyní probíhá hon na talentované ženy.

Co myslíte vy? Podaří se Zdeňku Haníkovi dostat všechny vrcholové sportovkyně za plotnu nebo se všechny budou inspirovat Sáblíkovou a Ledeckou a odejdou do věčných kuchyňských lovišť samy? Nevíme, ale přejeme hodně úspěchů v příští kariéře všem ženám.

A zde je 6 nejtragičtějších českých podnikatelů.


Komentáře