fb pixel Lázeňské město, kam se budete chtít vracet – G.cz
Vyhledávání

Lázeňské město, kam se budete chtít vracet

Zdroj: Pixabay

Zatoužilo vaše tělo po pořádném odpočinku? Dovolených, při kterých trávíte většinu času někde u vody máte dost, chcete si ji tentokrát užít a udělat zároveň něco pro svoje zdraví? Cíl by měl být jasný, některé z našich tuzemských lázní. Jenže jaké vybrat? Nabídka je široká, které jsou ty nejlepší? Co třeba Mariánské Lázně, do kterých se budete rádi vracet?

Komerční sdělení 25.5.2023, 09:57

Co na tom, že jde o jedny z nejmladších lázní u nás

Mariánské Lázně sice patří mezi jedny z nejmladších, přesto se mohou pochlubit mnoha nejen slavnými osobnostmi, které se sem rádi a často vrací. A co je sem láká a lákalo? Jednoznačně nádherné parky a elegantní hotely, které vyrostly na místě, kde dřív byl hustý prales a neprostupná bažina. Dalším důvodem je v dnešní době i to, že se tu zaměřují na široké spektrum zdravotních obtíží a najde se tu více než 100 vývěrů minerálních vod.

Do lázní nejen za procedurami

Když se někdo rozhodne, že pojede do lázní, jistě se těší hlavně na procedury. Masáže, koupele, bazén, pitná kúra, to všechno tělu udělá dobře. Na jednu proceduru se ale zapomíná, přesto je nedílnou součástí pobytu v lázních. O jakou jde? Přece o procházky po kolonádě a kolem ní. Právě k tomu jsou Mariánky jako stvořené. Co tu můžete zažít?

Tip číslo jedna: Poslechněte si Zpívající fontánu

Dominantou města není nic jiného než Zpívající fontána, která se v sezóně rozezní každou lichou hodinu. Kdo ji za svůj pobyt alespoň jedenkrát neuvidí a neposlechne si jí, ten jako by tady ani nebyl. Skladby se pravidelně střídají, repertoár je poměrně široký, ve večerních hodinách, konkrétně ve 21,00 hod. a 22,00 hod. její zpěv doplní i světelná show.

Tip číslo dva: Poznejte krásy zdejší přírody

Parky podél kolonády nejsou jedinou přírodou, kterou v Mariánských Lázních můžete obdivovat. Vydat se můžete i na procházku na některou ze zdejších rozhleden, třeba na Hameliku, projít si můžete i naučnou stezku Geologický park Mariánské Lázně. Není nijak dlouhá, seznámíte se s geologickou stavbou zdejších končin i její faunou a florou.

Tip číslo tři: Vyjeďte lanovkou na Krakonoš a zajděte do parku miniatur

Milujete historii a toulky po našich končinách, hradech, zámcích a dalších zajímavostech? Pak vyjeďte lanovkou na Krakonoš a zajděte do parku miniatur Boheminium, kde je k vidění víc než sedm desítek modelů nejznámějších památek ČR. Mezi nimi i zámek Hluboká, hrad Bečov nad Teplou a další.

Tip číslo čtyři: Zajděte do některé z místních restaurací

Během procházek i procedur vyhládne, naštěstí se v Mariánských Lázních nachází celá řada skvělých restaurací. Na rybí speciality můžete do restaurace U Pidly, na poctivou českou gastronomii v moderním podání se specializuje restaurace Villa Patriot. Rádi byste si zašli na výjimečnou večeři, když už jste na dovolené na tak krásném místě? Hotel SwissHouse a jeho kuchyně jsou jasnou volbou. Je libo spíš palačinku? Zamiřte do Modré cukrárny.

Tip číslo pět: Na své si přijdou i milovníci golfu

Do lázní si jedete odpočinout, ale zase nechcete golfové hole nechat zahálet doma? Vezměte si je s sebou. Mariánské Lázně jsou rájem golfistů, vždyť se tu nachází i mistrovské hřiště Royal Golf Club Mariánské Lázně.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články