fb pixel Lavi je zpátky! Z online seriálu Vyšehrad bude celovečerní film. Dopadne to jako s Blaníkem? – G.cz
Vyhledávání

Lavi je zpátky! Z online seriálu Vyšehrad bude celovečerní film. Dopadne to jako s Blaníkem?

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Lavi se vrací a je pořád stejný dement. Tak alespoň začátek natáčení filmu Vyšehrad, který vychází z populárního online seriálu, komentuje představitel hlavní role Jakub Štáfek. Sitcom zachycující stereotypy ze světa fotbalistů si před pár lety zísal obrovskou fanouškovskou základnu. Dokáže si ale udržet kvalitu i v celovečerním formátu?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 14.9.2020, 13:00

Lavi je tu zas

Mezi lety 2016 a 2017 se v Česku jako by roztrhl pytel s internetovými seriály. Komediální forma, krátké, hláškami napěchované epizody - prostě ideální podívaná. Jedním z těch úspěšnějších byl i seriál Martina Koppa Vyšehrad s Jakubem Štáfkem v hlavní roli Laviho. Julius "Lavi" Lavický je velký fotbalový talent, kterému ale večírky, alkohol, kouření, holky a eskápada za eskapádou ovšem ničí slibně rozjetou kariéru. Dokonce byl kvůli tomu "odejit" ze Sparty a "uklizen" do Vyšehradu. Zklidní ho angažmá v rodinném klubu, nebo definitivně pohřbí svoje nadání? To nikoho nezajímá, protože hlavní devízou seriálu je perfektní vyobrazení všech fotbalových stereotypů a klišé. Vyšehrad dokázal oslovit i ty, kteří se o čutání do míče vůbec nezajímají a velký podíl na tom měl i výborný Štáfek. Není tedy divu, že se populární seriál pomyslně vrátí s celovečerním filmem, který se právě začal natáčet.

„Lavi je pořád stejný dement, ale snaží se být lepší na té fotbalové úrovni. A to se mu daří," prozradil herec, který se v rámci celovečerního Vyšehradu postavil i za kameru jako režisér spolu s Martinem Koppem. Zároveň je i jedním z producentů filmu. „Film Vyšehrad je dospělejší, nejsou to už jen krátké skeče jako v seriálu. S Martinem Koppem a kameramanem Honzou Filipem společně fungujeme skvěle, takže když jdu před kameru, je to už pro mě jenom taková třešnička na dortu," dodal Štáfek.

V dalších rolích se vrátí Jakub Prachař jako Laviho agent Jarda, Ondřej Pavelka jako předseda a Jiří Ployhar jako trenér FK Slavoj Vyšehrad. Naopak nově se představí například Ivana Chýlková, David Prachař, Jaroslav Plesl, David Novotný či Jiří Dvořák. A v menších rolích se objeví i řada skutečných sportovních hvězd.

Otázkou tak zůstává pouze to, zda se krátký formát online sitcomu pro celovečerní film hodí a zda to celé "utáhne". Že to může klapnout, to jsme viděli v Okresním přeboru, který po úspěšném televizním seriálu přišel rovněž s filmem a obojí bylo skvělé. Naopak to úplně neklaplo u online seriálu Kancelář Blaník, který byl jako online sitcom ze života lobbisty Tondy Blaníka vynikající, jakmile se ale tvůrci Marek Najbrt a Marek Daniel pustili do delšího formátu, ač ne úplně fatálně, přesto to zhruba v polovině začalo ztrácet dech a výsledek byl, řekněme, rozpačitý.

Na druhou stranu, napsat dobrý a opravdu vtipný skeč je snad to nejtěžší, takže pokud se tvůrcům povedlo tohle, není důvod pochybovat, že Štáfek, Kopp a další divákům naservírují přinejmenším slušnou komedii ze sportovního prostředí, žánr, který v Česku téměř vždy "padne na úrodnou půdou". Uvidíme na jaře 2021, kdy by měl film Vyšehrad přijít do kin.

Podobné články

Doporučujeme

Další články