fb pixel Ladislav Potměšil zemřel ve věku 75 let: Na legendárního Nováka z Hospody lidé nikdy nezapomenou – G.cz
Vyhledávání

Ladislav Potměšil zemřel ve věku 75 let: Na legendárního Nováka z Hospody lidé nikdy nezapomenou

Zdroj: profimedia.cz

Po dlouhé nemoci zemřel v pražské nemocnici Motol legendární český herec Ladislav Potměšil ve věku 75 let. Herce znali fanoušci například z filmu Byl jednou jeden polda, kde ztvárnil roli majora Maisnera nebo z kultovního seriálu Hospoda, kde si zahrál štamgasta Nováka. Informaci jako první přinesl server Extra.cz.

Martin Miko
Martin Miko 12.7.2021, 12:35

Ladislav Potměšil zemřel po dlouhé nemoci

Český herec Ladislav Potměšil zemřel ve věku 75 let. Stalo se tak po několikaletém boji s rakovinou, jež stála spoustu sil celou rodinu. „Táta umřel dnes ráno v nemocnici Motol po dlouhé nemoci. Celá rodina jsme se mu snažili být nablízku. Největší obdiv má moje maminka, která se o něj poslední těžké roky maximálně starala. Byl pro mě a mého bratra nejen úžasným tátou, ale hlavně nejlepším přítelem, který mi strašně chybí,“ řekl jeho syn Jan pro Extra.cz.

Potměšil v roce 1969 absolvoval pražskou DAMU, a díky výraznému hereckému talentu získal angažmá v Realistickém divadle, kde strávil 20 let. Poté působil také v Libeňském divadle nebo v Divadle na Vinohradech. I když byl v mládí často obsazován do romantických rolí, sám tehdy věděl, že jsou pro něj mnohem lepší komedie. Nakonec v rámci divadla a filmu ztvárnil stovky rolí.

Lidé si oblíbeného herce budou pamatovat především z filmů Discopříběh, Byl jednou jeden polda, Kamarád do deště nebo Dobří holubi se vracejí. Co se týče seriálových rolí, lidé na Potměšila nikdy nezapomenou především díky seriálu Hospoda, kde si zahrál roli podnikatele Nováka. Ten měl posedávání u výčepu mnohem radši než svou rodinu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články