fb pixel Kultovní Karate Kid chystá velký návrat. Hlavního hrdinu uvidíme v novém seriálu – G.cz
Vyhledávání

Kultovní Karate Kid chystá velký návrat. Hlavního hrdinu uvidíme v novém seriálu

Trend v podobě oprašování kultů z minulosti neustále pokračuje. Nostalgická srdcovka o mladém americkém chlapci, který se učí bojové umění od postaršího japonského mistra Miyagyho, díky čemuž se mu podaří zvítězit v lokálním turnaji v karate, se opět vrací. Tentokrát však s hlavním hrdinou původních filmů Ralphem Macchiem, který se představí v nově připravovaném desetidílném seriálu Cobra Kai z produkce YouTube Red.

Martin Miko
Martin Miko 7.8.2017, 17:00

80s kulty se vrací

Karate Kid můžeme právem označit za kultovní snímek. Po třech původních filmech z 80. let vznikl v roce 1994 neúspěšný spin-off pod názvem Nový Karate Kid a v roce 2010 podobně brakový remake v čele s Jadenem Smithem a Jackie Chanem. Nyní však tvůrci přizvali po 28 letech herce Ralpha Macchia a Williama Zabku, kteří v původních filmech ztvárnili hlavní dětské role, tedy hlavní kladnou a zápornou postavu. Celý děj nového desetidílného seriálu Cobra Kai z produkce YouTube Red má být situován okolo znovuotevření karate školy, podle které je seriál pojmenován.

Celý seriál je momentálně v natáčecí fázi a vyjít by měl v rámci streamovací služby YouTube Red v příštím roce. Tvůrci prozradili, že děj bude navazovat na události, které se odehrávaly po turnaji All Vallet Karate v roce 1984 spojené se spoluotevřením školy karate. Seriál se bude muset bohužel obejít bez pana Miyagiho, který zemřel před 12 lety. Tvůrci však slibují, že se celá série ponese v duchu 80. let. Retro vlna je očividně v kurzu, kromě remaků a spin-offů původních filmů a seriálů z tohoto období se popularitě těšil i seriál Stranger Things čerpající z estetiky této dekády.

O scénář se postarají tvůrci kultovních komedií

Tvůrkyně původního obsahu pro YouTube Red Susanne Danielsová prohlásila, že když se o tomto projektu dozvěděla, tak okamžitě věděla, že Youtube Red musí koupit práva. Karate Kid totiž patří mezi absolutní klasiku 80. let, kterou zná publikum po celém světě. Chystaný seriál navíc vznikne ve spolupráci se Sony TV a kreativním týmem, který vytvářel například filmovou sérii Prci, prci, prcičky nebo oblíbené filmy Zahulíme, uvidíme. O zábavu tedy bude postaráno.

V roce 2010 vznikl remake filmu Karate Kid, ve kterém se objevil syn hollywoodského herce Willa Smitha – Jaden Smith. Role ochotného a moudrého učitele bojových umění, který mladého Jadena učí kázni a karate, se ujal Jackie Chan. Snímek byl však dle kritiků i fanoušků považován za průměrný rodinný film. Fanoušci původního snímku byli rozčarováni a současnou generaci film neoslovil.

Spolu s filmem Karate Kid je silně spjat i oblíbený americký herec japonského původu Pat Morita, kterého si pamatujeme jako moudrého učitele bojových umění – pana Miyagiho. Za tuto roli byl dokonce nominován na Oscara. Stal se kultovním filmovým mistrem bojového umění, který se v 90. letech objevoval ve spoustě béčkových filmů ve vedlejších rolích. V roce 2005 zemřel ve věku 73 let. Seriál tak bude věnován jeho památce a nezbývá než čekat, koho nám v roli moudrého asijského mentora tvůrci Cobra Kai představí.

A zde je 8 nejzásadnějších trailerů z letošního festivalu Comic-Con.

Podobné články

Doporučujeme

Další články