Kult Pobřežní hlídky: 8 zajímavostí o nejoblíbenějším seriálu všech dob, jeden díl sledovala i miliarda diváků

Obrázek uživatele vaclav.roman
19.07.2018, 14:22

Sledovali jste také svého času Pobřežní hlídku, nejskvělejší podívanou v 90. letech? Tak jste i vy přispěli k tomu, že se dostala na stránky Guinessovy knihy rekordů coby nejsledovanější seriál všech dob. Show se vysílala ve více než 140 zemích světa a její sledovanost přesáhla jednu miliardu diváků. V dnešní době by seriál samozřejmě zapadl v šedi nudi.

1. Doba předinternetová

Seriál se natáčel od roku 1989 do roku 2001 a pokryl tak celá 90. léta. V té době ještě nebyl internet tak masivně rozšířený jako je tomu dnes a cestovat na malebné kalifornské pláže jsme mohli tak leda v katalozích cestovních kanceláří. Ale pak nám televizní obrazovka nabídla Baywatch s prosluněnými plážemi a se sexy plavčíky a plavčicemi. A my jsme nemohli odtrhnout oči od vysílačů.

2. Hvězdy chtěly být plavčíky

O to stát se v USA plavčíkem je zejména mezi studenty velký zájem. Fenomén jménem Baywatch způsobil, že najednou chtěly toto povolání vykonávat i filmové hvězdy zvučných jmen. O červené plavky měly zájem herečky Alicia Silverstone, Sandra Bullock, Neve Campbell, Denise Richards či Paula Abdul. O roli Hobieho Buchannona se ucházel dokonce samotný Leonardo DiCaprio, kterému se nakonec voda stala v jiné roli osudnou. Syna hlavního hrdiny hrál nakonec Jeremy Jackson. Pro mnohé z nás byl seriál jako droga, ale možná jste nevěděli, že právě Jeremy Jackson se přiznal, že během natáčení měl s problémy drogami. Kvůli své závislosti show dokonce v roce 1999 opustil. Přesto se objevil v neuvěřitelnýc 159 epizodách.

3. David Hasselhoff

Absolutním rekordmanem Baywatch není samozřejmě nikdo jiný než David Hasselhoff alias Mitch Buchannon, který se objevil ve 220 dílech z celkových 242. Dost často dával na odiv svůj pekáč buchet, ke kterému, jak sám přiznal, si dopomáhal pečlivým zatažením břicha při výkřiku "akce". A nebyl prý jediný. Role „Miče“ mu přinesla celosvětovou slávu i druhou manželku herečku Pamelu Bach (s kterou už dnes není). Hasselhoff se dokonce stal i producentem této plavčické show.

4. Pečlivý výběr herců

Ať už se jednalo o obsazení hlavní role či toho nejposlednějšího plavčíka, casting si dával hodně záležet. Kritéria byla přísná. Herci museli být krásní, mladí a opálení. Hlavně museli vypadat skvěle v plavkách. Díval se na ně celý svět!

5. Pamela Anderson

Pamela Anderson vypadala v plavkách nebezpečně sexy. Tuto herečku netřeba nijak dlouze představovat. Díky svým přednostem byla v seriálu nepřehlédnutelná. Pamela naskočila do Pobřežní hlídky až ve třetí sérií a postupně na sobě pracovala, až se stala hvězdou světového formátu. Jako C. J. Parker se objevila ve 111 epizodách. Červené plavky pověsila definitivně na hřebík v roce 1997 a sedmá sérii tak byla její poslední. Poté se tento sex symbol 90. let věnoval jiným projektům.

6. Znělka se zpomalenými záběry běžících plavčíků

Jde o song I´m Always Here, který nazpíval Jimi Jamison ze skupiny Survivor. Ne, opravdu to není hit Davida Hasselhoffa.

7. Pobřežní hlídka dala světu hvězdy

Kromě již zmíněných vzešly z Baywatch i další star. Jako třeba Nicole Eggert, David Charvet, surfař Kelly Slater či Alexanda Paul.

8. Profesionální využívání vybavení

Jistě, ne všichni koukali na Pobřežní hlídku kvůli krásným a opáleným hercům a herečkám. Našli se i tací, kteří dokázali ocenit, s jakou důkladností zacházejí filmaři například s potápěčským vybavením. Co kdyby to chtěl nějaký fanoušek také zkusit a oni mu podali špatný příklad? To by mohlo mít osudné následky. Tvůrci odvedli důslednou práci, jednotlivé postavy pracovaly s daným vybavením, jako by se jednalo o vyškolené profesionály.

A zde si přečtěte 5 nejzásadnějších životních momentů béčkového nadsamce Davida Hasselhoffa.


Komentáře

Doporučeno pro vás