fb pixel Kulka, čo ma drží nad vodou: Jožo Ráž porušil jedenácté přikázání. Láskou nezabiješ, ale pistolí ano – G.cz
Vyhledávání

Kulka, čo ma drží nad vodou: Jožo Ráž porušil jedenácté přikázání. Láskou nezabiješ, ale pistolí ano

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Vzpomínáte na toho slovenského zpěváka, který nás dlouhá léta těšil milými písněmi o lásce, jedenáctém přikázání a vodě, co ho drží nad vodou? Tak s tím je po včerejšku konec. Řeč je samozřejmě o Jožo Rážovi, který se svou kapelou Elán do světa vypustil nový videoklip s názvem Bulvárné krysy. Nic proti tomu samozřejmě nemáme, ale mířit v klipu novináři na hlavu, obzvlášť po vraždě Jána Kuciaka, je i na nás poměrně silná káva.

Martin Miko
Martin Miko 15.10.2019, 10:59

Slovensko je opět jinde

Slovenská hudební legenda Elán do světa vypustila nový klip Bulvárné krysy, který se má objevit na jejich chystaném album s názvem Najvyšší čas. To vyjde tento týden. Zveřejnit v těchto dnech videoklip, ve kterém Jožo Ráž míří novinářům na hlavu pistolí, se jeví jako dobrý marketingový tah, který přitáhne zraky diváků i médií. Kdyby něco takového vzniklo v Česku, lidé by se zřejmě nad videoklipem nepozastavili, jenže na Slovensku se poslední rok a půl řeší vražda slovenského publicisty Jána Kuciaka.

Slovenská média zároveň připomínají, že Jožo Ráž je dlouhodobým podporovatelem slovenské strany Smer a patří mezi blízké přátele politika, někdejšího ministra vnitra Roberta Kaliňáka, který je se smrtí mladého investigativce spojován, čímž skladba i videoklip získává další rozměr.

Děj videoklipu je poměrně kýčovitý. Novináři a paparazzi, kteří nemají o čem psát, se rozhodnou sledovat členy kapely Elán, což se jim příliš nelíbí. Takže se rozhodnou pro pomstu a společně s maskovanými muži unesou všechny ty zlé „bulvární krysy“. Svázaní novináři s pytlem na hlavě se objeví ve skladu a vše připomíná únos teroristů. V tom se ve dveřích zjeví „boss“ Jožo Ráž mířící přímo na novinářovu hlavu. A již přichází další člen kapely Vašo Patejdl, který místo výstřelu z pistole novináři nastříká do obličeje vodu. A všichni se tomuto "vtipu" začnou smát.

Jako pojistku před osočováním z nevhodnosti, a to hlavně kvůli stále čerstvé vraždě novináře Kuciaka, se kapela na konec videoklipu rozhodla dodat alibistické sdělení: „Tvůrci si vysoce váží a respektují všechny osoby, které pracují v mediích, kteří přinášejí relevantní informace. Sklada a videoklip je namířen na bulvární média, která se seriózní žurnalistikou nemají nic společného,“ vzkazuje kapela všem divákům videoklipu.

Zarytým fanouškům se skladba i videoklip samozřejmě líbí a v diskuzích zuří nad vtipy satirického webu Zomri, který si z kapely Elán dělá legraci. Z Jožo Ráže, který míří pistolí na novináře, se už teď stal meme, který baví celé Slovensko. Do galerie jsme proto raději přihodili pár ukázek slovenského humoru, aby vám nic neuniklo. Nemáte zač.

A zde vás zaručeně překvapí, že Jaromír Nohavica podpořil knihu protiislámského sociologa Hampla.

Podobné články

Doporučujeme

Další články