fb pixel Krok za krokem s gay rodinkou a černým Codym: Jak by vypadalo 5 devadesátkových seriálů, kdyby vznikly v roce 2019? – G.cz
Vyhledávání

Krok za krokem s gay rodinkou a černým Codym: Jak by vypadalo 5 devadesátkových seriálů, kdyby vznikly v roce 2019?

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Beverly Hills 90210 se vrací po čtvrtstoletí se zbrusu novou řadou a Luke Perry alias Dylan už stihl dostat mrtvici. Nostalgie po devadesátkách v posledních letech pomalu začíná vytlačovat vzpomínání na osmou dekádu minulého století a my se ptáme – jak by vypadaly naše milované devadesátkové seriály, kdyby je natočili v hektickém roce 2019?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 1.3.2019, 14:00

1. Krok za krokem

Kdo nezbožňoval Codyho a nemiloval jednu z dívek (u mě vede Dana), ten jakoby v devadesátkách nebyl. Nicméně, v roce 2019 by seriál o tradiční bělošské rodině nebyl považován za příliš progresivní – fandové těšte se, až vám producenti přinesou Krok za krokem o lesbě Francis, která se snaží vychovávat početnou rodinu své partnerky Carol. Codyho nahradí adoptovaný černošský chlapec C’udy z Nigérie a veganka Dana ze všeho nejvíce nesnáší, když její adoptivní transgender bratr J. T. hází polyuretanové sáčky do koše na polyester. Fuj.

2. Alf

Pamatujete Alfa, hladového mimozemšťana z planety Melmac? Jestli na něj Hollywood už nezapomněl, tak bychom se brzy mohli dočkat nových pokračování, ve kterých americké imigrační úřady zavřou Alfa do vězení, jakožto nelegálního nezdokumentovaného cizince. Zbytek seriálu se ho pak bude snažit jeho rodina dostat na svobodu. Seriál bude oslavován pro svou kritiku administrativy Donalda Trumpa a jako takový si na Guardianu zaslouží pět hvězdiček pro své "odvážné názory". Na ČSFD dostane od uživatelů takové množství odpadů, že liberální Alf bojující za práva imigrantů skončí jako 18. nejhorší seriál hned za Kassandrou.

3. Strážci vesmíru

Doba přeje připitomělým superhrdinským filmům, které všechny fungují podle stejného mustru – padouch chce zničit svět, zastavme ho. Ještě před Strážci galaxie a Avengers byli Strážci vesmíru, podivná skupinka barevných postaviček navlečených v pastelovém latexu, kteří se v tu pravou chvíli (obvykle když hlavní antagonista z ničeho nic přestane útočit) spojí do obřího robota. Jestli Netflix hledá nový trhík, profesionální Strážci vesmíru se mohou stát hitem letošního roku – co si budem, Netflix nám prodal už i větší hovadiny.

4. Odpadlík

"Býval dobrým policistou, ale spáchal nejtěžší hřích - svědčil proti zkorumpovaným kolegům. Pokusili se ho zabít, místo toho zabili ženu, kterou miloval."

Takový Walker Texas Ranger pro chudé – odpadlík Lorenzo Lamas by se dneska asi moc neprosadil. Už jen kvůli tomu, že jeho parťákem je rasový stereotyp - Indián, tedy správně původní Američan Bobby Sixkiller (co scénáristé při vymýšlení této postavy kouřili, fakt netušíme) a doprovází je blondýnka Cheyenne, která nemá žádnou osobnost a je svými mužskými kolegy pouze využívaná pro svůj vzhled. Vlastně nejjednodušší bylo kdyby v pokračování spojili tvůrci všechny tři postavy do jedné – odpadlice Indiánka bojující za spravedlnost by si zcela jistě vysloužila pochvalnou zmínku v kulturní rubrice A2larmu.

5. Dinosaurové

Zdroj mnoha nočních můr, podivný anachronický sitcom Dinosaurové by dnes byl natočen jako CGI seriál od Pixaru. Kdo si pamatuje poslední díl, který končil vyhynutím celé dinosauří rasy už ví, kam by dnes mířilo poselství seriálu – recykluj a nejez maso, jinak dopadneš jako Dinosaurové. Mrtvý.

Co naplat – konec desátých let 21. století je oproti uvolněným devadesátkám pěkně depresivní doba. A jestli se má něco z devadesátých let vrátit, tak to určitě nemají být zmíněné seriály. Raději vraťte trička, co končí nad pupíkem.

A tady si přečtěte, že Keira Knightley v Colette poprvé v životě hraje.

Podobné články

Doporučujeme

Další články