fb pixel Krejčířova vila aneb Příběh honosného paláce, kde známý mafián choval žraloka hned vedle bazénu – G.cz
Vyhledávání

Krejčířova vila aneb Příběh honosného paláce, kde známý mafián choval žraloka hned vedle bazénu

Radovan Krejčíř Vila po požáru Vila v roce 2022 Krejčířova vila + DALŠÍCH 12 FOTEK + DALŠÍCH 13 FOTEK

Mafiáni jsou známí svou láskou k okázalosti. To platí také o jejich obydlích. Radovan Krejčíř vlastnil jednu z největších vil v Praze. Pojďte s námi prozkoumat palác kmotra, který si nyní odpykává 35 let v africkém vězení.

Václav Adamus
Václav Adamus 3.6.2022, 15:36

Radovan Krejčíř je jeden z nejznámějších českých mafiánů. Kontroverzní politik pochází z Českého Těšína. Ten mu byl však moc malý, tak brzy přesídlil do Prahy. Zde už však vládl jiný boss, který se vypracoval podobně jako Krejčíř z obyčejného veksláka. Je také z jeho vraždy podezřelý, pravdu se však nikdy nedozvíme. Měl prsty v bojích o podnik Setuza, byl také shledán vinným z pokusu o vytunelování Čepra. Krejčíř se přesunuje do Prahy ještě v devadesátých letech, v roce 1998 si kupuje ve čtvrti Černošice vilu.

Krejčířův palác

Krejčířova vila není typické podnikatelské baroko, byla postavena již za první republiky (ve 30. letech 20. století). Jméno architekta a předchozího majitele, od kterého ji Krejčíř koupil, zůstává neznámé. Podnikatel vilu zakoupil za 20 milionů, do roku 2000 ji zrekonstruoval, přibyla důležitá věc. Bazén a akvárium. Krejčíř byl pověstný tím, že ve své vile choval žraloka, ovšem nejen toho. Měl zde také jednu z nejjedovatějších ryb plavajících v oceánu – perutýna. Není jediným kontroverzním podnikatelem v Česku, jenž měl zálibu v nebezpečných zvířatech. Jonák měl hada, krokodýla a také medvěda, kterého měl poštvat na ruské vyděrače. Krejčíř si také nechal postavit venkovní bazén, hřiště pro syna. Uvnitř vily potom najdeme ještě vinotéku a diskotéku. A je zde také jedna důležitá místnost. Jak řekl expolicista Karel Tichý: „My jsme měli strašně moc informací, ale potřebovali jsme je hmatatelné, věděli jsme, že gró těchto informací je v Krejčířově vile.“ Měl mít utajenou místnost plnou dokumentů, které svědčí o jeho úmyslu ovládnout Čepro. Policii se nakonec přes mnohá úskalí (vilu zkoumali i s pomocí Báňského úřadu termokamerou), povedlo onu místnost najít. V červnu 2005 provedla policie u Krejčíře policejní prohlídku. Krejčíř měl mít na sobě pouta, byla mu však sejmuta, aby podepsal zatýkací protokol. Oknem z pokoje měl pak vyskočit ven a utéct. Policejní zásah připomínal spíše exkurzi, každý chtěl vidět žraloka. Takže není divu, že to tak dopadlo.

Od roku 2007 se Krejčíř skrývá v JAR, po dobu jeho nepřítomnosti zhruba do roku 2010 je o vilu pečováno (v té době měla mít odhadovanou hodnotu 400 milionů korun). Do vily se dvakrát vloupal ten samý muž, nejdříve v roce 2011, poté znovu o rok později. V roce 2017 do vily vniká skupina youtuberů z kanálu TVTwixx, v tom samém roce je také vila zabavena (kvůli Krejčířovým dluhům, ten je zatím v africkém vězení) a dostává se do dražby. Nikdo o ni však (nejspíš ze strachu) nemá zájem. Do dražby se dostane celkem osmkrát, v roce 2021 ji koupila Petra Kučerová za 21,38 milionu korun.

ZDROJE:

extra.cz, wikipedie, prazdnedomy.cz,

České podsvětí: Epizoda devátá: Respekt

Podobné články

Doporučujeme

Další články