fb pixel Kradl ručníky a nikdy si neobjednal protřepané Martini: 10 zajímavostí o nejvtipnějším Bondovi Rogeru Moorovi – G.cz
Vyhledávání

Kradl ručníky a nikdy si neobjednal protřepané Martini: 10 zajímavostí o nejvtipnějším Bondovi Rogeru Moorovi

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Jediný James Bond, který letěl do vesmíru a zásadně nosil digitální hodinky. Nezapomenutelný Roger Moore zemřel před 7 roky ve věku 89 let. Ač se fanoušci nejprve zdráhali připustit, že by špiona s povolením zabíjet mohl hrát někdo jiný než Sean Connery, stal se nakonec Moore jedním z nejoblíbenějších představitelů agenta 007, a to i díky svému smyslu pro humor.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 22.5.2024, 16:34

Nejvtipnější Bond

Roger Moore zemřel 23. května 2017 v požehnaném věku 89 let. Herce si studio vyhlédlo již během natáčení první bondovky Dr. No, ale nakonec trvalo ještě dlouhých 11 let, než se na plátně představil coby agent 007.

Po fiasku s obsazením George Lazenbyho v jediném snímku Ve službách Jejího veličenstva, kterého diváci odsoudili jako pouhou náhražku Seana Conneryho, se producenti rozhodli, že by měl Moore svou roli pojmout nějak jinak a pokusit se od prvního představitele Jamese Bonda nějak odlišit. A tak se zrodil Moorův Bond, který je typický komickými situacemi, jež odlehčují do té doby poměrně drsné a syrové špionážní detektivky. Uznejte sami, těžko si představit Seana Conneryho, jak s paprskometem v ruce střílí padouchy na oběžné dráze. Moore měl smysl pro humor, ale sám ke konci kariéry přiznal, že mu malinko leze na nervy, že kritici ani fanoušci neberou jeho filmy tak vážně jako ty Conneryho.

Při pohledu na dnešního temného Bonda v podání Daniela Craiga sice mohou některé Moorovy snímky působit trochu směšně, ale skuteční fanoušci vědí, že málokdo ztvárnil agenta Jejího veličenstva s takovou elegancí a ikoničností jako Roger Moore. Tak si zesnulého herce připomeňte v následujících 10 zajímavostech...

A tady si přečtěte, že Casino Royale chtěl černobíle natočit Quentin Tarantino.

Podobné články

Doporučujeme

Další články