fb pixel Kouzlo svatebních momentek aneb Najděte fotografa snů – G.cz
Vyhledávání

Kouzlo svatebních momentek aneb Najděte fotografa snů

Blíží se váš velký den, a stále nemáte v hledáčku toho správného fotografa? Najít někoho, kdo zvěční vaše svatební vzpomínky, je celkem oříšek. Takové rozhodnutí byste určitě neměli nechávat na poslední chvíli. Jak postupovat při výběru fotografa, když hledáte experta na svatební momentky?

komerční prezentace
komerční prezentace 15.11.2021, 17:12

Jak vybrat svatebního fotografa

Svatebních fotografů najdete na internetu hned několik, jak ale z nepřeberného množství vybrat toho správného? První věcí, na kterou byste se měli zaměřit, je styl fotek, které od fotografa očekáváte. Každý fotograf má totiž svůj osobitý způsob focení a není dobré ho nutit do něčeho, co mu není přirozené. Finální fotky by tím totiž mohly značně utrpět.

Fotografa vybírejte mimo jiné i podle lokality, kde fotí. Pokud se bude váš velký den odehrávat například v hlavním městě, zkuste se zaměřit na fotografy z Prahy. Většina fotografů si totiž za případnou dopravu účtuje peníze navíc.

TIP: Chtěli byste mít na své svatbě i fotokoutek? Hledejte fotografa, který vám může poskytnout komplexní balíček služeb včetně poskytnutí kreativního a rekvizitami nabytého fotokoutku. Někteří fotografové nabízí výhodnější cenu v případě, že si u nich objednáte více služeb najednou.

Momentky v hlavní roli

Pro každý pár je důležitý jiný typ fotek. Někdo preferuje skupinové a rodinné fotografie, jiný miluje spontánní momentky. Každý fotograf se specializuje na specifický druh fotek a pro některého nemusí být momentky zrovna silnou stránkou jeho tvorby. Ty však bývají velmi oblíbeným druhem fotek při procházení svatebního alba. Dokážou zachytit chvíle, které vám během velkého dne mohly utéct, a vypráví příběh svatebního dne tak trochu po svém. Z rozmazané a na první pohled nepovedené fotografie se tak rychle stanou vaše nejoblíbenější zvěčněné vzpomínky.

Kolik stojí svatební fotograf

Cena za služby svatebního fotografa se pohybuje v rozmezí několika desítek tisíc. Vše se odvíjí od počtu hodin, které s vámi fotograf stráví. Většinou se setkáte se třemi a více druhy různých balíčků.

První startuje na částce 5–6 tisíc korun a je v něm zahrnuto pouze pár hodin focení během obřadu a hostiny. Rozšířenější varianta pak nabízí focení přibližně do prvního tance (cca 8–10 hodin) a vyjde přibližně na 15–20 tisíc korun. Poslední balíček, který je většinou pojmenovaný jako EXTRA nebo KOMPLET, zastřešuje celodenní focení (cca 12 hodin) a pokrývá svatební den od ranních příprav až po focení s prskavkami. Za něj zaplatíte okolo 20–30 tisíc korun.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články