Kouzelná chůva s psychedelickým práškem se vrací: Emily Blunt zkusí oživit Mary Poppins – G.cz
Vyhledávání

Kouzelná chůva s psychedelickým práškem se vrací: Emily Blunt zkusí oživit Mary Poppins

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

V českých luzích takovou tradici nemá, pro anglofonní děti je to ale kultovní postava. Filmově-muzikálová klasika Mary Poppins dostala moderní verzi a jako každá správná pohádka se do našich kin řítí těsně před Vánoci. Chůvu, kterou nelze nemilovat, hraje "ta zrzavá" z Ďábel nosí Pradu, Emily Blunt.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 16.12.2018, 21:09

Dospívá obecenstvo, dospívá legenda

Není to tak dávno, co jsme viděli dvě "dospělácké verze" milovaných příběhů Medvídka Pů. Ta jedna líčila život autora knih A. A. Milna, ta druhá nám ukázala Ewana McGregora jako udřeného dospělého Kryštůfka Robina. A stejně tak teď v nové verzi Mary Poppins uvidíme původní děti Michala (Ben Whishaw) a Janu (Emily Mortimer). Michal má tři vlastní děti a po osobní ztrátě je vychovává spolu s Julie Walters. Moc to neklape, naštěstí se v tom nejhorším z nebe snese někdo, kdo Michalovi kdysi změnil život - kouzelná chůva Mary Poppins.

Tento těsně předvánoční týden mají v českých kinech premiéru tři nové pohádkové snímky; 3D animovaný Asterix, kde ale coby fanoušci důrazně doporučujeme veškeré filmy kromě těch starých kreslených ignorovat (12 úkolů pro Asterix? No kdo to nemiloval!), potom Bumblebee, sólofilm jednoho robo-auta z Transformers a právě Mary Poppins. Asi se shodneme, že jestli chcete vyvést děti, neteře nebo podobnou havěť na něco vážně magického a zároveň zábavného, je to právě příběh neuvěřitelné vychovatelky.

Hvězdné obsazení nám dává naději, že to nebude úplný propadák. Emily Blunt dokáže zahrát mnohé a od té doby, co je mámou od rodiny, si vybírá takový typ rolí, který jí v tomto ohledu sedí na tělo, to je prostě fakt. Proto jí tu starost o dítka věříte, i když ji máte zafixovanou jako nepříjemnou zrzavou asistentku Meryl Streep (ta mimochodem v nové Poppins hraje též), která hubne tak, že nejí nic, a když je jí na omdlení, dá si kousek sýra.

Režie snímku se ujal Rob Marshall, což je člověk, který nám dal Chicago a Gejšu, což je pro Mary Poppins dobrá průprava, ale taky čtvrté Piráty z Karibiku, což není dobrá průprava pro nic.

A tady se podívejta na 20 zajímavostí o filmu Hobit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články