Kontroverzní projekt CYCLES zve odvážné diváky na cestu za poznáním – G.cz
Vyhledávání

Kontroverzní projekt CYCLES zve odvážné diváky na cestu za poznáním

Umělecký ansámbl projektu CYCLES.
Zdroj: CYCLES

Divadlo, které provokuje, dráždí, probouzí smyly a emoce – to je nový projekt CYCLES, který divákům představí v netradičních prostorách Bibloo Concept Store taneční crew JAD Dance Company pod vedením Yemiho A.D. V Česku ještě ne zcela známý formát spojující prvky tance, divadla a interaktivní galerie bude uveden exkluzivně v omezeném počtu repríz na přelomu srpna a září.

Eva Levá 17.8.2017, 03:55

Koncept tzv. průchozího divadla si zakládá na smyslovém vnímání, svobodě a přirozených spontánních reakcích diváků. Jinými slovy – pokud se rozhodnete vstoupit do příběhu CYCLES, nechte doma představy o tradičním pojetí divadla, kdy sedíte v řadě a jen pasivně konzumujete to, co vidíte a slyšíte.

Režisér, kreativní producent a choreograf Yemi A. D. vás zve ve svém novém projektu na cestu, kde zapojíte doslova všechny své smysly.

Divákovi umožní volný průchod celým představením i dějem, záležet bude na něm, jak k němu přistoupí, hudba i choreografie tanečníků bude reagovat přímo na něj. Jak uvádí autor projektu Yemi A.D.: „Nejde o to nutit někoho jít přesně tam, kam má, ale dovolit divákovi zaujmout vlastní úhel pohledu i způsob reakce.“

„Scénář k projektu CYCLES jsem napsal už před více než 5 lety, ale nikdy nebyl ten vhodný čas na realizaci. Stále jsem cestoval a tvořil pro druhé. Tento rok jsem v Česku strávil dost času na to, abych mohl koncept realizovat,“ říká Yemi A. D. ke vzniku svého nejnovějšího počinu ve spolupráci s Beatou Baníkovou, mimo jiné zakladatelkou i majitelkou restaurace SOHO, která uměleckého ducha nezapře.

Stejně jako představení, které se snaží ukazovat věci otevřeně a bez cenzury, i co se například nahoty týká, tak i prostor, kde se odehrává, je netradiční. Bibloo Concept Store je unikátní retailový projekt, který se nachází v kompletně zrenovovaném 4. patře OD Kotva. CYCLES SHOW začíná právě zde a dále pokračuje do útrob obchodního domu po jeho uzavření. Spojení urban industriálního designu a tak trochu strašidelné atmosféry setmělého obchodního domu je pro účely představení dokonalé.

Hudbu k projektu CYCLES složil známý DJ NobodyListen.

Smyslné, futuristické, autentické, ale také kontroverzní, hlavně však pokaždé jiné –CYCLES by Yemi A.D. můžete navštívit během pouhých 5 repríz (23., 24., 30. a 31. srpna a 6. září), vždy od 19. hodin. Hudebně je pod projektem podepsán DJ, producent a jeden z nejvlivnějších influencerů NobodyListen.

Podobné články

Doporučujeme

Další články