fb pixel Konec krále ringů: boxer Vladimir Kličko nečekaně ukončil kariéru ve věku 41 let – G.cz
Vyhledávání

Konec krále ringů: boxer Vladimir Kličko nečekaně ukončil kariéru ve věku 41 let

Zdroj: facebook

Pro ukončení kariéry se nečekaně rozhodl ukrajinský profesionální boxer, držitel zlaté medaile z olympijských her a mistr světa v těžké váze Vladimír Kličko ve věku 41 let. Fanoušci boxu se tak nedočkají odvetného utkání proti britskému boxerovi Anthonymu Joshuovi, který Klička letos v dubnu porazil. Ukrajinský boxer vydal oznámení o ukončení své kariéry na svých webových stránkách, což spustilo vlnu reakcí ze strany fanoušků a zapříčinilo přetížení serverů.

Martin Miko
Martin Miko 4.8.2017, 07:00

Nečekané ukončení kariéry

Jednačtyřicetiletý Kličko na svých webových stránkách klitschko.com včera dopoledne zveřejnil vyjádření ke svému ukončení kariéry prostřednictvím videa. Ve videu zmiňuje, že o odchodu do boxerského důchodu přemýšlel delší dobu po porážce s Joshuou, a že ve své boxerské kariéře dosáhl všech úspěchů na amatérské i profesionální úrovni. Není divu, když během své profesionální kariéry prohrál pouze 5 zápasů a 64 zápasů vyhrál(z toho bylo 53 K.O.).

Vyjádření Klička:

"Dal jsem si čas na to, abych pár týdnů o samotě vše promyslel a rozhodl se. Chtěl jsem si být jistý, že nebudu ovlivněn prohrou s Joshuou ve Wembley. Jako amatérský i profesionální boxer jsem dosáhl všeho, po čem jsem kdy toužil a teď bych se rád věnoval nové kariéře po té sportovní. Nikdy bych neřekl, že budu mít takto dlouhou a neuvěřitelně úspěšnou boxerskou kariéru a nikdy za to nepřestanu být vděčný. Díky všem, co mě vždy podporovali. Nejvíce děkuji rodině, mému týmu a všem mým oddaným fanouškům," napsal Kličko na internet.

Vyhrál vše, co šlo

Svůj poslední zápas Kličko prohrál v jedenáctém kole a během zápasu třikrát skončil na zemi a zápas tak musel být předčasně ukončen rozhodčími. I přesto ale Kličko během své dlouholeté kariéry držel tituly v IBF, WBA, WBO a IBO. V těžké váze držel titul neuvěřitelných 10 let a ztratil ho až před dvěma lety v ringu s Tysonem Furym. Ten však ale po prokázaném dopingu později o všechny tituly přišel. Kličko v boji o opětovné získání titulů svedl boj s Britem Joshuou, který prohrál. Pak raději boxerské rukavice pověsil definitivně na hřebík.

Vladimír má staršího bratra Vitalije, který je rovněž úspěšný profesionální boxer. Zajímavostí je, že oba bratři jako děti studovali na severočeském gymnáziu v Mimoni. Mezi jeho největší amatérské úspěchy patří stříbrná medaile na Mistrovství Evropy v Dánsku. Svou profesionální kariéru započal v roce 1996 a trvala celých 21 let.

A zde je důvod, proč jsou jamajští sprinteři nejrychlejší na světě.

Podobné články

Doporučujeme

Další články