KOMENTÁŘ: Spojit Primu se CNN je skoro jako zakusovat krevety rohlíkem. Smysl to ale dává – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Spojit Primu se CNN je skoro jako zakusovat krevety rohlíkem. Smysl to ale dává

Spojit televizi Prima s americkou CNN zní pro mnohé jako pít šedesátiletou single malt whisky s colou značky ARO nebo zakusovat tygří krevety rohlíkem. Mnoha lidem přijde neuvěřitelné navázání spolupráce zpravodajského giganta s českou televizí, kterou většina Čechů zná díky gastronomickým pořadům, ve kterých lidé neumějí vyslovit název pokrmu, který vaří. Objektivně to však smysl dává.

Martin Miko
Martin Miko 3.4.2019, 11:26

Fúze, která nedává smysl

Světem sociálních sítí se prohnala zpráva o tom, že televize Prima spustí zpravodajskou stanici ve spolupráci se světoznámým gigantem CNN, díky čemuž tak v Česku vznikne přímá konkurence ČT 24, která ponese název CNN Prima News. Nemůžeme se divit, že je tato zpráva terčem posměchu, protože se přeci jedná o Primu. Televizi, kterou známe díky gastronomickým reality show, v nichž chodí lidé k jiným lidem domů, kde je následně kritizují, nebo pořadu, ve kterém se sejde v jedné místnosti Ornella Štiková se zbytkem rodiny a společně polemizují. To jsou přesně ty důvody, proč se všichni nad touto fúzí ušklíbají.

Každopádně pro CNN by bylo nejspíš mnohem těžší a dražší, kdyby se snažilo postavit v Česku svůj televizní kanál na "zelené louce". Mnohem logičtější by však bylo, kdyby CNN chtěla navázat spolupráci například s DVTV nebo Seznam Zprávy, jenže dosah by zřejmě nebyl takový jako u televize Prima.

Vypadá to na velmi drahý projekt, který bude postaven především na lidech. Kde CNN Prima News ty kvalitní novináře a experty, kteří budou vytvářet kvalitní obsah 24 hodin denně, asi sebere? Nedá se říct, že bychom jich tu v Česku měli na rozdávání. Buď bude muset jít podobnou cestou jako Seznam Zprávy či Deník N, a všechny tuzemské kvalitní lidi přeplatit, což bude drahé, nebo si bude muset během následujícího roku své nové tváře vychovat. A na to je 12 měsíců hodně krátká doba.

Všechny pořady se budou vysílat v českém jazyce a budou se zabývat nejen českým, ale i zahraničním zpravodajstvím. Obsah bude vytvářet oddělení zpravodajství skupiny Prima, což si rovněž nikdo neumí představit, vzhledem k současné úrovni primáckých zpráv. Zkrátka to vypadá na hodně náročnou práci.

Jak si myslíte, že tento velice ambiciózní projekt dopadne? Sami nevíme, ale jsme na to velmi zvědaví, protože budovat CNN v českých podmínkách bude vzhledem k současné konkurenci drahé a náročné.

A zde je 5 velkých problémů, se kterými se bude potýkat slovenská prezidentka Čaputová.

Podobné články

Doporučujeme

Další články