fb pixel KOMENTÁŘ: Pokud odmítáte očkování, nemáte právo stěžovat si na další lockdown. A basta! – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ: Pokud odmítáte očkování, nemáte právo stěžovat si na další lockdown. A basta!

Zdroj: profimedia

I když má Česká republika vykázáno skoro 9 milionů očkovacích dávek a plně proočkovanou máme zhruba třetinu země, stále to nestačí. Pokud stále argumentujete tím, že se očkovat nepotřebujete, protože máte dobrou imunitu, tak se potom nedivte, že přijde na podzim další lockdown. Stane se tak totiž kvůli vám! A basta!

Rom Jeremy
Rom Jeremy 12.7.2021, 15:59

Očkování je důležitější než šíření hoaxů

Opakování je matka moudrosti, takže to zde píšeme ještě jednou. Běžte se všichni očkovat, protože tím ušetříte spoustu starostí i peněz sobě, svému okolí a vlastně i státu, který moc financí v těchto dobách zrovna nemá. Když si spočítáte, že dvě dávky Pfizeru vyjdou zhruba na 630 korun, je to pro stát nejlevnější varianta, jak ochránit svého občana. Vzhledem k tomu, že si pojišťovny za jeden PRC test účtují 1 674 korun, uzná to každý, kdo prošel alespoň druhou třídu základní školy. Náklady na léčbu pacienta nakaženého covidem, jenž se náhle ocitne v nemocnici, můžou dokonce vyjít i na několik stovek tisíc korun. Vakcína nás zkrátka vyjde nejlevněji ze všech pohledů.

V této zemi je bohužel neustále mnoho skupin lidí, kteří toto nechtějí pochopit, i když jim předložíte jasná čísla, fakta a vědecké výzkumy. Stále totiž mají pocit, že jejich pocity vítězí nad realitou. I z těchto důvodů vyhrál Zeman volby. I z těchto důvodů se dostali v roce 1948 komunisté k moci a zničili tu všechno, co se dalo. Lidé zkrátka měli pocity, že je to tak správně a zaslepeně ignorovali fakta. Ano, uznáváme, že někdo může mít momentální „výmluvu“ a právo se neočkovat. To se týká například těhotných žen, nemocných jedinců, lidí po covidu atd. Ale i u těchto jedinců bychom měli počítat s tím, že do toho jednou půjdou. Proočkovanost se totiž musí pohybovat zhruba na 70 %, abychom získali kolektivní imunitu a nepotýkali se s další vlnou pandemie, která by měla za výsledek další lockdown.

Že je očkování proti covidu důležité pro chod naší země, pochopil samozřejmě i stát, který se snaží očkování tlačit mezi širokou veřejnost. Bohužel se v rámci naší společnosti vyčerpaly kapacity lidí, kteří očkování berou odpovědně, a tak se stát musí snažit je k tomu přemluvit a dotlačit. Je pravdou, že někteří lidé se nechtějí očkovat v létě kvůli dovoleným. Mají totiž strach, že dostanou termín druhé dávky očkování na den, kdy zrovna budou mimo republiku, takže vše odkládají na později. Naštěstí se pravidla budou nyní měnit. Nová taktika státu na proočkování Česka je taková, že se nyní budete moct nechat očkovat bez předchozí registrace. Součástí tohoto očkování lidí „z ulice“ je i možnost při očkování vyhrát tenisky nebo iPhone. Tato taktika by naopak mohla namotivovat mladé lidi, kterým je nějaké očkování ukradené. Další novinkou je zkrácení intervalu mezi dávkami Pfizeru na pouhých 21 dnů. To znamená, že od první dávky byste mohli být za pouhých 5 týdnů plně chráněni před covidem. To už stojí za úvahu nad tím se nechat naočkovat.

Neočkovaní jedinci by navíc měli myslet na to, že stát k nim nebude benevolentní navždy, protože odmítači očkování si budou možná již brzy muset platit testy sami. Neočkovaní lidé nejsou druhořadí občané, ale státu ani společnosti se nevyplatí. Jsou nákladní a navíc šíří ve společnosti nesmyslné hoaxy. A vsaďte se, že až přijde další lockdown, tak to budou právě oni, kdo bude moct za zavřené restaurace a podniky. Na to taky nezapomínejme.

Podobné články

Doporučujeme

Další články