fb pixel KOMENTÁŘ ministra vnitra Jana Hamáčka: Lidi neblbněte a na pomlázku letos zapomeňte – G.cz
Vyhledávání

KOMENTÁŘ ministra vnitra Jana Hamáčka: Lidi neblbněte a na pomlázku letos zapomeňte

Zdroj: vlada.cz

A máme tady Velikonoce, svátky, které obvykle trávíme v hojném počtu s rodinou, s přáteli. V současné době to kvůli pandemii koronaviru a s ní spojenými omezeními nejde. A slibovat nyní jejich větší uvolnění je podle ministra vnitra a šéfa Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka (ČSSD) nezodpovědné. Více si přečtete v jeho komentáři pro G.cz.

redakce G.cz 10.4.2020, 08:41

V posledních dnech se kolem mě najednou všichni začali předhánět, kdo řekne lepší zprávu a slíbí větší uvolnění omezení. To je podle mě nezodpovědné! Vývoj epidemie Covid-19 vypadá dobře, ale proč? Protože většina lidí zůstává doma, venku nosí roušky a všichni jsme dramaticky omezili kontakty. Přesto čísla pomalu rostou. Pustit teď všechny na koledu s pomlázkou, do všech obchodů, hospod a sportovišť by znamenalo do dvou týdnů explozi nových případů, plné špitály lidí na jipkách a mrtvé.

To chceme? Věřím, že ne! Všechny sousední státy pravidla spíš zpřísňují, Slovensko dokonce na velikonoční svátky zakáže opustit okres a za porušení jejich nařízení hrozí tvrdé sankce. Mají přísnější režim na hranicích než my.

Snažíme se měřit ve vládě zákazy a uvolnění na lékárenských vahách, já osobně jsem velmi zdrženlivý. Chci jako všichni znovu cestovat, nakupovat, jít do restaurace. Ale riziko je stále strašně vysoké.

Nechci, aby někdo kvůli ukvapenému rozhodnutí zemřel. Lékaři obeznámení s průběhem nemoci vyprávějí strašlivé příběhy, jak tento zákeřný virus zabíjí. Nejen staré a nemocné, ale i mladé a zdravé! Prosím, vydržme to a buďme trpěliví, a koncem dubna si řekněme, co dál.

Lidi, neblněte, zůstaňte o svátcích doma, dodržujte omezení a neohrožujte ostatní. Prosím! I když to vypadá, že bude krásně.

Pomlázku si užijeme příští rok!

Podobné články

Doporučujeme

Další články