Komedie z uhelného Mostu a dvě detektivky: 3 seriály, které ČT chystá na rok 2019 a které budou stát za to – G.cz
Vyhledávání

Komedie z uhelného Mostu a dvě detektivky: 3 seriály, které ČT chystá na rok 2019 a které budou stát za to

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Česká televize představí příští rok rovnou tři nové seriály z vlastní tvorby. Podle prvních zpráv to zatím vypadá na opravdu kvalitní zábavu. A není se čemu divit – originální tvorba veřejnoprávní televize má v poslední době nebývale vysokou kvalitu.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 9.12.2018, 12:07

V hlavní roli uhelný Most

Prvním z nových seriálů České televize je komediální počin s názvem Most!. Nejedná se o českou adaptaci stejnojmenné skandinávské detektivky, ale o zbrusu nový pořad z prostředí svérázného severočeského města Most. Scénář od Petra Kolečka má být plný nekorektního humoru a podivných postav inspirovaných obyvateli tohoto města – hlavním hrdinou je Luďa, hospodský křupan, který nesnáší Romy (byť je jeden jeho dobrým kamarádem). Scénarista Kolečko město moc dobře zná, pochází odtud jeho manželka, a proto prý dokázal opravdu autenticky vystihnout atmosféru uhelného města. Uvidíme – prostředí Mostu patří minimálně na televizních obrazovkách k těm méně okoukaným.

Východoevropská detektivka

Druhým seriálem od České televize je koprodukční detektivní seriál s Karlem Rodenem v hlavní roli Princip slasti. Seriál vzniká za spolupráce tří zemí a sice Česka, Polska a Ukrajiny. Všechny země spojují děsivé nálezy lidských těl – turisté v Oděse objeví ve vodě zmrzačené tělo mladé dívky, ve Varšavě se v kufru auta nachází další stopa a v Praze se v divadle válí část ženské paže. Trojice vyšetřovatelů ze všech zmíněných zemí se tak vydává odhalit tajemství ukryté za těmito hrůzostrašnými událostmi. Scénář k seriálu napsal Maciej Maciejewski, který stojí za údajně nejlepším polský seriálem posledních let s názvem Polda. Exotické a přitom povědomé prostředí spolu s mezinárodním obsazením slibují kvalitní a zajímavou podívanou.

Major Kuneš se vrací

Posledním (staro)novým seriálem je nová řada populární detektivky Rapl. V nové sérii se major Kuneš přesouvá z Krušných hor do Ústí nad Labem (zdá se, že si vedení České televize Ústecký kraj oblíbilo). S hlavním hrdinou zůstává ale vše při starém – nadále se jedná o drsňáka, který je ale v jádru milý. Přesto je ale nová řada jiná, několik epizod se bude odehrávat v Praze, a dokonce se podíváme i do Černé Hory. Diváci se znovu setkají nejen s majorem Kunešem, ale i s náčelníkem Lupínkem, Rohanem, Slepičkovou i Máchou. Jestli si Rapl udrží vysokou kvalitu z předchozí série se dozvíme v příštím roce.

Zatím to tedy vypadá, že se máme minimálně v České televizi na co těšit! A jestli vás zajímají filmy z tuzemského prostředí, tak se podívejte na fotky z půlmiliardového Jana Žižky - takhle vypadá Ben Foster jako český vojevůdce!

Podobné články

Doporučujeme

Další články