fb pixel Kolik fůr uhlí vám "ukradli" zelení oteplovači? – G.cz
Vyhledávání

Kolik fůr uhlí vám "ukradli" zelení oteplovači?

Zabili ji vědci! Nemyslíme tu fůru uhlí, ale ideologii člověkem způsobeného globálního oteplování. Od loňského podzimu je mrtvá, ale i po smrti bohužel škodí dál. Zdražuje nám energii a brání třeba prolomení těžebních limitů na severu Čech nebo výstavbě jaderných elektráren.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 19.3.2014, 16:15

Podle předpovědi počasí mají v pátek teploty v Česku vystoupit až na 21 C. Letošní zima stála za houby, aspoň pokud jste se chystali na lyže. Důkaz globálního oteplování vyvolaného spalováním uhlí a ropy? Vůbec ne. Za letošní divnou zimu nemohli severočeští horníci, ale zcela přírodní úkaz. Obrovská dlouhodobá tlaková níže nad Atlantikem způsobila, že k nám místo obvyklého chladného severovýchodního větru vál teplý vítr jihozápadní. "Klima se prostě čas od času chová nevyzpytatelně a my se můžeme jen domýšlet, proč tomu tak je," řekl webu aktualne.cz Petr Dvořák z Českého hydrometeorologického ústavu. Rozhodně za to nemůže pálení uhlí ve vašem domácím kotli nebo v elektrárně, díky které svítíte. global-warming-31 Takhle to s námi prý mělo dopadnout (www.fabiusmaximus.com) Ještě před pěti nebo šesti lety jsme se přitom v novinách mohli skoro každý den dočíst o tom, že nás čeká katastrofální změna klimatu, vyvolaná lidstvem produkovanými skleníkovými plyny. Hysterie vrcholila v roce 2007. Dnes je ticho po pěšině a sousloví "globální oteplování" už v médiích nenajdete. Téma z veřejného prostoru zmizelo. A loni na podzim dokonce britský meteorologický úřad zveřejnil data, podle kterých průměrná globální teplota neroste od roku 1997. Jde o zásadní průlom – oficiální vědecká zpráva přiznává, že se už šestnáct let neotepluje. Celá léta pracně budovaná legenda o globálním oteplování se prostě hroutí a začíná se ukazovat, že král byl nahý od samého počátku. global-warming-panties1 Pozitivní důkaz globálního oteplování (jokes.conservativepapers.com)  

Kdo na tom prodělal?

My všichni. Na podporu obnovitelných zdrojů energie (kterou nám politici povinně předepsali jako údajný nástroj k odvrácení klimatické katastrofy) každý rok zaplatíme 44 miliard korun. Průměrnou českou rodinu tedy oteplovací hysterie stojí 17 600 Kč ročně. Za ty peníze byste si mohli koupit asi pět tun prvotřídního hnědého uhlí "ořech A1". Průměrné české domácnosti to stačí na celou topnou sezónu. Jinými slovy: prodavači globální oteplovací apokalypsy vám každoročně ukradnou fůru uhlí. A nám taky, a našim sousedům, a panu Jírovi z Maršova, a.. mapka02 Severočeská hnědouhelná pánev. Kvůli oteplovací hysterii se "uhlí" stalo pomalu sprostým slovem (ucebnice3.enviregion.cz)  

Kdo na tom vydělal?

Zbývá otázka, komu to celé vlastně sloužilo. Na strašení globálním oteplováním zbohatlo šest zájmových skupin:  

1. "Političtí klimatologové"

Celosvětovou částku neznáme, ale jen v letech 1989 – 2009 dostali alarmističtí vědci od americké vlády 79 miliard dolarů. Zkoumali za ně kde co. Třeba že v důsledku globálního oteplování už jablka nebudou tak křupavá. Prostě vyslovené magořiny... Podívejte se na video, parodující Michela Manna. To je americký klimatolog, který vytvořil slavný "hokejkový graf", na kterém celé strašení globálním oteplováním stálo. Na podzim 2010 se ukázalo, že Mann je obyčejný podvodník. V mailech, zveřejněných v tzv. kauze Climategate, se s kolegy radil, jak zamaskovat poklesy teplot, které sice naměřil, ale nedokázal je vysvětlit ("hide the decline"):
 

2. Novináři

Naprostá většina našich kolegů jsou nevzdělaní ňoumové, kteří si nechají nakukat skoro cokoli. Hlupáci v médiích politickým klimatologům jejich apokalyptická tvrzení přes dvacet let věřili, aniž by je podrobovali kritické kontrole. "Vydělali" na tom šokující články, díky kterým se dobře prodával Blesk a Aha! a třeba taky Reflex.

3. Politici

V chiméře globálního oteplování našli téma dobře prodejné voličům. "My vás před horkem zachráníme!" volal Bursík a Jacques a cinkali pokladničkou. profimedia-0137903130 Martin Bursík: politik, který šel na ruku solárním kmotrům, honí kmotry na Šumavě. Kateřina Jacques je vysmátá a za vodou (foto Profimedia)  

4. Ekologičtí aktivisté

S legendou o blížícím se pozemském pekle na nás mohli "fundraizovat" peníze na spasení planety. Když teď podvod prasknul, už jim nikdo nic nedá. A to ani pohádkově bohaté finanční skupiny, které až donedávna štědře sponzorovali třeba Greenpeace. "Debata o oteplování utichla, nic neděláte," vzkazují. "A za nic vás platit nebudeme!"

5. "Klimatičtí podnikatelé"

Protřelí obchodníci typu bývalého amerického viceprezidenta Al Gora a šéfa Mezivládního panelu pro klimatickou změnu (IPCC) Rádžendry Pačaurího zájmy svých peněženek maskovali starostí o budoucnost lidstva. Vymysleli třeba globální obchod s "uhlíkovými odpustky", ze kterého jim leccos zůstalo za nehty. Podle Al MaGora na globální oteplování nejvíc doplatí chudáčci lední medvědi. Třeba tak, že začnou padat z nebe:
 

6. Provozovatelé obnovitelných zdrojů

Majitelé slunečních a větrných elektráren se na tématu globálního oteplování chytře "svezli". Pomohl jim Martin Bursík, který jim přímo "na tělo" napsal zákon, umožňující jim natahovat pracky do našich peněženek. Věřme, že Bursík ten zákon psal úplně zadarmo, protože to s planetou "myslel dobře". Nebo nevěřme?  
TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články