fb pixel Klokočí nebo Rudraksha? Tohle jsou 4 důvody, proč byste tyhle zázračné korálky měli mít pořád u sebe – G.cz
Vyhledávání

Klokočí nebo Rudraksha? Tohle jsou 4 důvody, proč byste tyhle zázračné korálky měli mít pořád u sebe

Nemusíte být zrovna velmistr esoterik, abyste jednoho dne dospěli k závěru, že určité věci mezi nebem a zemí prostě fungují. Bez bližšího zkoumání a exaktního vysvětlování.

Carrie Bradshitt
Carrie Bradshitt 2.10.2015, 10:50

Už naši předci věřili tomu, že amulety a talismany vyrobené z přírodních materiálů je dokáží ochránit nebo naopak posílit v určité životní situaci. My vám teď představíme semena vzácného stromu, která dokážou zázraky i u těch, kteří svou duchovní cestu teprve hledají mezi regály obchodních center nebo barů.

A hlavně vám představíme kolekci překrásných šperků Mooyyy, které vám je umožní stylově nosit!

1. Historie

Říká se, že to, co je skutečně dobré, přetrvá na věky. Prokazatelné pozitivní účinky Rudrakshy, semen z přírodního věčně zeleného stromu Elaeocarpus ganitrus rostoucího ve vysokých nadmořských výškách na úpatí Himalájí, v Nepálu a Indii, jsou dokumentovány již přes 3 000 let.

Název Rudraksha v překladu znamená „Boží slzy“ neboli „Slzy boha Shivy“ a je odvozen od legendy, kdy bůh Šiva usedl na zem a začal meditovat za 1 000 šťastných a bohatých let pro lidstvo. Když svou meditaci dokončil, začal plakat dojetím. Na místě, kam jeho slzy dopadly, vyrostly stromy, jejichž plody mají božskou energii a moc přinášet do života lidí zdraví, štěstí a harmonii.

2. Tradice

Hinduisté a budhisté po celém světě ctí Rudrakshu jako posvátné semínko, které přináší mír, sílu a ochranu. Nosí ji v podobě náhrdelníků, náramků, přívěsků a užívají ji často také k meditaci.

Českou obdobou těchto korálků je takzvané klokočí. Semena klokoče zpeřeného se odjakživa využívala k výrobě růženců a byla jim taktéž přisuzována magická moc. Od našich předků víme, že plody je dobré sbírat 29. září na svátek sv. Michala - kdy mají moc nejsilnější. Nositelům přinášejí štěstí, ochraňují je před nemocí, rozmnožují jejich majetek a chrání věrnost jejich partnera. Jako ochrana před uřknutím a nadpřirozenými bytostmi se používala klokočová hůl, která má prý také čarovnou moc. Říká se o ní také, že zkracuje vzdálenosti a toho, kdo ji nosí, nebolí nohy a neuhodí do něj blesk.

3. Účinky

Bylo zjištěno, že přírodní elektromagnetické účinky Rudrakshy zlepšují koncentraci a duševní odolnost. Rudraksha může mít pozitivní vliv na činnost srdce, zlepšení stavu nervů a výborně působí na zmírnění stresu, depresí, úzkostí, bušení srdce a vysoký krevní tlak. Nositel těchto korálků je prý schopen dosahovat svých cílů rychleji.

Pokud se vám tenhle výčet pozitivních účinků zdá trochu přitažený za vlasy, vězte, že vliv amuletů na lidské zdraví se pokusili potvrdit i vědci, a dokonce úspěšně. Jistý placebo efekt totiž dokážeme podvědomě vtisknout i věcem, kterými se obklopujeme. Možná si vzpomínáte na školní léta, kdy jste nemohli jít ke zkoušce bez svého oblíbeného náramku nebo psát písemku jinou propiskou než tou, která vám obvykle nosila štěstí.

4. Benefity

Říká se, že Rudraksha dokáže vytvořit jakýsi energetický kokon, do kterého můžete ukládat svou vlastní energii a následně ji z něj i brát. Lidé, kteří hodně cestují a spí každý den na jiném místě, tyhle vlastnosti docení ze všeho nejvíc. Náramek nebo mala z těchto semen prý dokáže zároveň vytvořit neviditelný štít, který je ochrání před nezvaným energetickým vniknutím jiné osoby a negativní síly. Upozorňujeme však předem, že před všemi vniknutími z venku vás neochrání. A před pohlavními nemocemi už vůbec ne.

Zaměřte svou pozornost na kolekci šperků Mooyyy, která semena Rudrakshy dokázala zpracovat nevšedním a vysoce stylovým způsobem!

My jsme se do těhhle šperků zamilovali na první pohled.

O celé kolekci se víc dozvíte na www.mooyyy.cz

A pokud pro svou duši (a uši) chcete udělat ještě něco, poslechněte si TĚCHHLE 8 alb.

Podobné články

Doporučujeme

Další články