fb pixel Kimbo Slice: Legendární bojovník se z ulice vypracoval až do UFC – G.cz
Vyhledávání

Kimbo Slice: Legendární bojovník se z ulice vypracoval až do UFC

Zdroj: Profimedia

Kimbo Slice – jméno, které v současné MMA nic neznamená. V minulé dekádě však patřil tento bojovník k pojmům, a to nejen díky jeho pouličním pěstním soubojům, které byly zveřejňovány na YouTube. Kimbo to dotáhl z pozice vyhazovače ze striptýzového klubu až do UFC. Škoda, že nás navždy opustil ve věku pouhých 42 let.

Martin Miko
Martin Miko 30.3.2023, 12:24

Z ulice na vrchol

Zápasník Kimbo Slice, původním jménem Kevin Ferguson, se narodil 8. února 1974 na Bahamách a vyrůstal na Floridě. Kariéru zápasníka začal jako pouliční bojovník v Miami, kde se proslavil díky videím, která se stala virálními na internetu. Ke své přezdívce Slice přišel při jedné pouliční bitce, když soupeři roztrhl obočí. Kimbo měřil 188 centimetrů a vážil 106 kilogramů.

Slice se nakonec stal profesionálním bojovníkem v mixed martial arts (MMA) a získal si fanoušky díky svému tvrdému úderu a silné postavě. Svou první profesionální výhru zaznamenal v roce 2007 a o rok později podepsal smlouvu s prestižní organizací Ultimate Fighting Championship (UFC).

Mimo své kariéry zápasníka měl Slice těžký i osobní život. V mládí byl členem pouličního gangu a poté se věnoval boxu, kde si získal respekt svých soupeřů. Avšak v roce 2003 byl obviněn ze střelby na ulici, za což strávil nějaký čas ve vězení.

Kimbo Slice zemřel 6. června 2016 ve 42 letech na selhání srdce. Podle lékařů byl Slice dlouhodobě nemocný a trpěl srdečními problémy. Jeho smrt byla smutnou ztrátou pro svět bojových sportů a fanoušci na něj stále rádi vzpomínají. I přes svou kontroverzní minulost a brzkou smrt zůstává Kimbo Slice ikonou MMA a jeho tvrdá a nekompromisní bojová povaha mu zajistila místo v srdcích fanoušků.

Kimbo se dostal i do filmu

Kimbo Slice se neomezoval pouze na svou kariéru v MMA, ale zkusil své štěstí i ve filmovém průmyslu. V roce 2015 si zahrál menší roli ve filmu „Všechny cesty vedou do Říma“ se Sarah Jessicou Parker a v témže roce si zahrál i ve sportovním snímku „Backyard Fighter 2“. Jeho charisma a přirozený způsob herectví mu přinesly další nabídky na herecké role. Bohužel však nedostal příležitost tyto role odehrát kvůli brzké smrti v roce 2016.

Podobné články

Doporučujeme

Další články