fb pixel "Kdybych nebyl Holmesem, chtěl bych být Carterem": 10 kultovních hlášek z komedie Adéla ještě nevečeřela – G.cz
Vyhledávání

"Kdybych nebyl Holmesem, chtěl bych být Carterem": 10 kultovních hlášek z komedie Adéla ještě nevečeřela

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Nedostižný detektiv Nick Carter, půvabná Květuška, komisař Ledvina a jedna nenažraná kytka. Komedie Adéla ještě nevečeřela patří do zlatého fondu české kinematografie a je jedním z mnoha a mnoha skvělých děl režiséra Oldřicha Lipského, který zřemel 16. října před 33 lety.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 19.10.2019, 13:18

Adéla chce baštit

Neporazitelný soukromý detektiv Nick Carter (Michal Dočolomanský) přijíždí do Prahy řešit případ, s nímž si zdejší policie neví rady. Je vyzbrojen geniálním mozkem a nejnovějšími převratnými vynálezy, cestou z New Yorku hravě zvládl češtinu. Na místě, zejména v malebných hospůdkách nad orosenou sklenicí a v doprovodu komisaře Ledviny (Rudolf Hrušínský), ovšem zjišťuje, že v Čechách všechno chodí trochu jinak než v Americe. Podaří se mu překazit ďábelské plány zločinného hraběte von Kratzmar (Miloš Kopecký) a zachránit květ nevinnosti líbezné Květušky (Naďa Konvalinková)

Parodii na laciné sešitové detektivky natočil v roce 1977 Oldřich Lipský podle. Při realizaci snímku se sešla celá řada význačných osobností. I do malých rolí obsadil režisér slavné herce, působivé kostýmy navrhl Theodor Pištěk, výtvarnou spoluprací a animací přispěl Jan Švankmajer, hudbu složil Luboš Fišer. Výsledkem je nestárnoucí komedie, která oplývá skvělými hláškami, jež si můžete připomenout v galerii níže. Některé z nich zlidověly, jiné vás zas a znovu pobaví.

A tady další filmové hlášky, tentokrát z geniálního Utopence na útěku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články