fb pixel Skutečně ho matka chtěla prodat za láhev piva? Mýty a fakta o nejslavnějším vůdci sekty Charlesi Mansonovi – G.cz
Vyhledávání

Skutečně ho matka chtěla prodat za láhev piva? Mýty a fakta o nejslavnějším vůdci sekty Charlesi Mansonovi

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Charles Manson je bezpochyby nejznámějším vůdcem kultu v historii, a proto o něm také koluje řada zvěstí. Některé jsou pravdivé, některé vymyšlené, jiné zkomolil nebo upravil čas či bulvární média. U příležitosti výročí narození muže, pro kterého byla scientologie příliš šílená, a tak si založil vlastní sektu, jsme se rozhodli pár z nich vybrat a uvést je na pravou míru.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 12.11.2019, 07:16

Bezejmenný bastard

Charles Manson se narodil šestnáctileté neprovdané dívce Kathleen Maddox, která pocházela z chudé rodiny z Kentucky. Byla nejmladším z pěti dětí silně věřící matky v domácnosti a průvodčího. Přísný režim doma divokou Kathleen trápil, a tak v pubertě začala spolu se starším bratrem utíkat na nejrůznější akce a večírky. No, a z jedné takové zakázané vycházky si přinesla oplodněné vajíčko.

Dívka ze strachu, že se doma se zlou potáže, utekla do Cincinnati, kde porodila dítě bez otce a beze jména; doslova, v rodném listu Charlieho Mansona prvních pár týdnů stálo „No name Maddox“. Když se pak Mansonův život dostal do hledáčku veřejnosti, média jeho matku označila za alkoholičku a prostitutku. Někdo dokonce napsal, že chtěla novorozené dítě vyměnit za láhev piva.

V roce 1971 Maddox poskytla rozhovor, kde to trochu upřesnila. Uznala, že byla tak trochu květinové dítě, které předběhlo dobu, důrazně ale odmítla, že by prodávala vlastní tělo, což pak ve svých pamětech podpořil i Charles. Když byla v šestém měsíci těhotenství, provdala se za jistého Williama Mansona, aby dala synovi příjmení a domov. S křestním jménem čekala na návštěvu své matky, která jí po dobu těhotenství pomáhala finančně i jinak. Chtěla jí tím prý oplatit to, jak jí ublížila nemanželským potomkem. Biologickým otcem Charlese Mansona byl Walker Scott, který se o svého levobočka docela staral, sem tam ho vzal i na víkend s jeho „legitimními“ potomky. V roce 1954 ale zemřel na rakovinu, to bylo Charliemu čerstvě 20.

Manson nebyl vrah

Ačkoliv se o něm mluví jako o masovém vrahovi, Manson osobně nikdy nikoho nezavraždil a ani nebyl osobně přítomen žádnému z masakrů, za které byl odsouzen. Špinavou práci vždy dělali pomatení členové jeho Rodiny. Ti po odsouzení říkali, že od něj dostali velmi detailní příkazy, co, jak a komu mají udělat, a ty slepě plnili, prý pod vlivem drog a kouzla osobnosti svého vůdce. Manson se naopak vždy hájil tím, že těm „dětem“ nic nepřikázal a o vraždění vůbec nemluvil. Jen jim dal to, co jim chybělo. Domov, smysl. A s vražděním prý přišli jeho přívrženci sami.

Podle Mansona to byly nejvýraznější osobnosti jeho Rodiny, Tex Watson a Sadie Atkins, kdo přišel s nápadem s rasovou válkou, apokalypsou a Helter Skelter od The Beatles. Charlie vždy dodával, že Beatles ani nejsou jeho nejoblíbenější kapelou; měl mnohem raději Binga Crosbyho. Dalšími jeho oblíbenými interprety byli Perry Como a Frankie Laine. Zkrátka slovo proti slovu. Za mřížemi skončili naštěstí všichni.

Zamřížovaný ráj

Ačkoliv normální mysl se základní morálkou by si asi myslela opak, Charles Manson měl až do své smrti v listopadu v roce 2017 ve vězení poměrně hezký život. Čerstvě po zatčení se ho mnoho spoluvězňů bálo a pochopitelně byl obrovský zájem o to s ním mluvit. Manson se moc rád poslouchal, považoval se za spasitele a filozofa. Sem tam ale nechal mluvit i někoho jiného, a díky tomu se za katrem naučil hrát na kytaru. Potkal se totiž v jedné věznici s Alvine „Creepy“ Karpisem, jedním z nejnebezpečnějších amerických gangsterů éry Velké hospodářské krize. Karpis byl renesanční muž a skvěle hrál právě na kytaru. Když ho zavřeli, potkal se s Mansonem a ten ho požádal o lekce. Karpis to nejprve odmítl s tím, že Manson nemá disciplínu a vůli se pořádně učit, Charlie ho ale překvapil, když vytrvale cvičil, a dokonce skládal vlastní věci. Až potom se mu Karpis začal jako učitel plně věnovat.

Jako taková hodně krvavá rocková hvězda měl Manson s hákovým křížem na čele i řadu fanoušků. Nejvážněji to s ním myslela o více než 50 let mladší Afton Burton, která s ním začala komunikovat, když jí bylo 17, a o 9 let později se s ním zasnoubila. Ze svatby ale nakonec sešlo. Proč? Manson to vysvětlil tak, že zjistil, že má dívka po jeho smrti v plánu tělo nabalzamovat, vystavovat a slušně na tom vydělávat. Manson se nechal slyšet, že ho ranilo, když zjistil, že v jejich vztahu vůbec nejde o lásku. Od sociopata neschopného emocí to zní velmi věrohodně!

A tady se podívejte na 5 šíleností, které lidi dělají pro zdraví.

Podobné články

Doporučujeme

Další články