Kdyby se nesmažil v pekle, bylo by mu 84 let: 6 věcí, co možná nevíte o Charlesi Mansonovi

Charles Manson je tak notoricky známou osobností, že ho není třeba představovat. Přesto je několik věcí, které o vůdci vraždící sekty, pokud tedy nejste jeho hardcore fanoušek, možná nevíte.

1. První týdny života neměl jméno

Charles Manson se narodil šestnáctileté neprovdané dívce Kathleen Maddox, která nechtěla říct, kdo je otcem jejího dítěte. Stejný nezájem měla i o mimino a neměla pro něj vymyšlené žádné jméno, proto ho v porodnici zapsali jako "no name Maddox". Později Kathleen k soudu kvůli alimentům dohnala jistého Waltera Scotta. Tam jí přiřkli 25 dolarů hned a pak 5 dolarů každý měsíc jako výživné.

2. Osobně nikdy nikoho nezabil

Ačkoliv se o něm mluví jako o masovém vrahovi, Manson osobně nikdy nikoho nezavraždil a ani nebyl osobně přítomen žádnému z masakrů, za které byl odsouzen. Špinavou práci vždy dělali pomatení členové jeho Rodiny. Dostali od něj velmi detailní příkazy, co a jak mají udělat, a ty slepě plnili.

3. Beatles nejsou jeho nejoblíbenější interpreti

Když po něčí písničce nazvete svou apokalyptickou vizi rasové války, lidé tak nějak automaticky předpokládají, že tu kapelu fakt milujete. Právě kvůli Helter Skelter jsou Beatles považování za Mansonovu nejmilejší hudbu, pravdou ale je, že má mnohem raději Binga Crosbyho. Dalšími jeho oblíbenými interprety jsou Perry Como a Frankie Laine.

4. Ve vězení se málem oženil s mladicí

Tahle dva roky stará kauza je poměrně známá, je ale tak bizarní, že ji do seznamu zkrátka musíme zařadit. V roce 2015 Manson zrušil zasnoubení s o více než 50 let mladší ženou Afton Burton, která byla roky jeho věrnou fanynkou. Proč? Zjistil totiž, že má dívka po jeho smrti v plánu tělo nabalzamovat, vystavovat a slušně na tom vydělávat. Manson se nechal slyšet, že ho ranilo, když zjistil, že v jejich vztahu vůbec nejde o lásku. Od sociopata neschopného emocí to zní velmi věrohodně.

5. Na kytaru ho naučil hrát slavný mafián

Alvin “Creepy” Karpis byl jedním z nejnebezpečnějších amerických gangsterů éry Velké hospodářské krize. Byl to renesanční muž a skvěle hrál na kytaru. Když ho zavřeli, potkal se za katrem s Mansonem a ten ho požádal o lekce. Karpis to nejprve odmítl s tím, že Manson nemá disciplínu a vůli se pořádně učit, Charlie ho ale překvapil, když vytrvale cvičil, a dokonce skládal vlastní věci. Až potom se mu Karpis začal jako učitel plně věnovat.

6. Scientologie pro něj byla příliš šílená

Manson se hodně zajímal o učení Scientologické církve a podstoupil i 150 hodin trvající zasvěcovací kurz. Pak ale prohlásil, že je to na něj až moc šílené a šel od toho pryč.

A tady se podívejte na 5 šíleností, které lidi dělají pro zdraví.


Komentáře

Doporučeno pro vás