Kde skončily Mercuryho ostatky? Jsou 4 možná místa, pravdu zná jediný člověk na světě

Kde byl rozprášen popel Freddieho Mercuryho poté, co podlehl AIDS a v roce 1991 předčasně opustil svět živých a hordy věrných fanoušků? To je právě pro davy obdivovatelů věčná záhada. O místě posledního odpočinku nikdo neví nic konkrétního, a tak existuje hned několik teorií, kde frontman kapely Queen odpočívá...

1. Kensal Green Cemetery

V Londýnském hřbitově byl Freddie po své smrtí v roce 1991 zpopelněn a jeho ostatky zůstali v místním krematoriu uloženy rok, než byly vyzvednuty. V roce 2013 se na hřbitově z ničeho nic objevila plaketa, na níž je uvedeno zpěvákovo rodné jméno, Farrokh Bulsara, rok narození 1946, rok úmrtí 1991 a francouzský vzkaz: "Vždy ti budu nablízku s veškerou mou láskou." Ve spodní části plakety je ještě písmeno M, což pravděpodobně znamená, že pamětní destičku nechala na Kensal Green umístit Mary Austin. Právě Mercuryho dlouholetá přítelkyně je jediným člověkem, který ví, kde byl idol z Queenů rozprášen.

2. Gargen Lodge

Mercuryho dům Garden Lodge v londýnské čtvrti Kensington byl postaven na začátku 20. století a zpěvák si ho koupil v 80. letech za 500 tisíc liber. V domě žil se svým partnerem Jimem Huttonem a právě ten se nechal slyšet, že je přesvědčen, že poslední místo Freddieho odpočinku je pod třešní na zahradě, odkud má "pohled" na celé prostranství.

3. Zanzibar

Mercury se nenarodil ve Velké Británii, narodil se na Zanzibaru, ostrově, který spolu s Tanganikou tvoří jednotný stát Tanzanii. Je to malý ráj na zemi a mezi fanoušky se šušká, že se Freddie nechal rozprášit tam.

4. Montreux

Zpěvák a miláček davů vládl velkým majetkem a mimo jiné vlastnil dům ve švýcarském Montreux, nedaleko Ženevského jezera. I tam podle některých fanouškovských teorií může idol navždy odpočívat.

A tady se podívejte, jak ve skutečnosti vypadalo zákulisí Live Aid 1985, kde Queeni odehráli jeden ze svých nejslavnějších koncertů.


Komentáře

Doporučeno pro vás