Kardinál Duka odsloužil tradiční svatováclavskou mši. Přímluvami vyrazil dech všem přítomným levicovým liberálům – G.cz
Vyhledávání

Kardinál Duka odsloužil tradiční svatováclavskou mši. Přímluvami vyrazil dech všem přítomným levicovým liberálům

Kardinál Duka sloužil svatováclavskou mši ve Staré Boleslavi. Zde se tento služebník boží nemilosrdně vymezil proti levicově liberální ideologii.
Zdroj: Profimedia.cz

Na státní svátek Dne české státnosti se konala tradiční svatováclavská bohoslužba ve Staré Boleslavi, kde byl svatý Václav v roce 929 zavražděn svým bratrem Boleslavem. Jeden z každoročně nejdůležitějších českých náboženských obřadů vedl pražský arcibiskup a kardinál Dominik Duka. Ze slov otce Duky musely jít na přítomné levicové liberály mdloby. Nejvyšší představitel římskokatolické církve u nás si během přímluv ke světcům nebral s takzvanými neomarxisty servítky.

Jan Palička
Jan Palička 30.9.2017, 08:47

Na 28. září připadá Den české státnosti. Během tohoto státního svátku si připomínáme zavraždění svatého Václava jeho bratrem Boleslavem, ke kterému došlo v dnešní Staré Boleslavi. Právě tam se každoročně koná tradiční svatováclavská mše, která je vedle mše cyrilometodějské na Velehradě jedním z nejvýznamnějších českých církevních obřadů. Mši za účasti vrcholných představitelů církve, ale i politiků a několika tisíců lidí sloužil nejvyšší český církevní hodnostář - arcibiskup pražský a kardinál Dominik Duka.

Kardinál Duka připomenul nejen svatého Václava a jeho význam pro české země, jejichž je patronem, ale vyzval též k lásce k vlasti jako takové a k hájení tradičních křesťanských hodnot, na kterých je česká společnost a kultura vystavěna. V okamžiku, kdy pražský primas před lebkou svatého Václava, která byla do Boleslavi slavnostně přepravena z klenotnice svatovítské katedrály, začal s přímluvami ke svatým patronům a pomocníkům, se o přítomné levicové liberály musel pokoušet infarkt.

Duka se tvrdě vymezil proti moderní levicově liberální ideologii, kterou hlásají jak současní vrcholní představitelé Evropské unie, tak mnozí čeští politici, kteří se zhlédli v ideálech neomarxismu, kde původcem všeho zla je bílý heterosexuální muž křesťanského vyznání, který utlačuje ostatní menšiny. Pokud byl na bohoslužbě přítomen někdo ze Strany zelených, Dienstbierovského křídla ČSSD nebo liberálního křídla TOP 09, zajisté neměl radost z toho, co kardinál tisícům přítomných věřících sdělil. Pokud by se na Dukův proslov mělo hledět současnou politicky korektní optikou, nejspíše by musel být kardinálův projev zakázán a on sám by byl hnát ombudsmankou Šabatovou k odpovědnosti za mnohačetnou diskriminaci a útlak.

Ke svatým Cyrilu a Metodějovi jakožto patronům Evropy se Duka přimlouval za evropské národy, aby se navrátily ke svým křesťanským kořenům, znovu nalezly svoji identitu a zachovali tak starý kontinent dalším generacím. U svatého Vojtěcha se pak Duka přimluvil za uprchlíky, aby našli odvahu navrátit se do svých domovů a pomoci s obnovou svých rodných zemí. S přímluvou ke svatému Janu Nepomuckému se pak arcibiskup pražský obrátil k biskupům, kněžím, jáhnům, ale i všem věřícím, aby se postavili se zhoubě genderových teorií a hájili přirozený zákon stvoření.

Další z přímluv směřoval kardinál Duka ke svaté Zdislavě, u níž se přimlouval za tradiční rodiny, aby muži dokázali být opravdovými muži a dobrými otci a ženy opravdovými ženami a dobrými matkami a aby naše děti vyrůstaly v lásce a bezpečí. Jako u posledních pak Duka orodoval u svaté Ludmily a svatého Víta, které prosil za přímluvu v oblasti školství, kde se modlí za to, aby učitelé i v dnešní době plné relativismu a všemožných nástrah dokázali vychovat z mladých lidí opravdové osobnosti, které se stanou zodpovědnými dědici české země. V centrále HateFree Culture a na žižkovské Klinice tou dobou již nejspíše sepisovali proti Dukovi obžalobu a vystavovali mu jednocestnou jízdenku do tolerančního tábora.

A TADY si přečtěte, kterých 5 věcí by Pirátům mohly zlomit vaz.

Podobné články

Doporučujeme

Další články